Українці зможуть міняти валюту в терміналах і банкоматах

0 103

Національний банк України спрощує проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют. З цією метою правління НБУ внесло зміни до інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, повідомляє  АСН з посиланням на прес-службу регулятора.

Досі банки повинні були оформляти дві паперові версії квитанції про здійснення обміну валют – одну для клієнта, одну для зберігання в банку. Надалі банки зможуть оформляти квитанції про валютно-обмінних операціях не тільки в паперовій формі, але і в електронному вигляді.

Відповідно банки отримають можливість зберігати відповідні документи в електронній формі. Також за згодою клієнта банк матиме можливість не оформляти клієнту паперовий документ.

При цьому і банки, і фінансові установи не будуть вимагати підпис клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції буде менше 150 тис. грн.

Також НБУ надає можливість банкам і фінансовим установам проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. Після доопрацювання цими установами програмного забезпечення платіжного пристрою фізичні особи зможуть не тільки продавати, а й купувати готівку іноземної валюти з використанням цих пристроїв.

У зв’язку з розвитком електронного документообігу та для сприяння поширенню безпаперових технологій банки і фінансові установи отримають можливість оформляти звітну документацію по валютно-обмінних операцій у вигляді електронного документа.

Проводити валютно-обмінні операції за новими правилами банки почнуть з 01 січня 2019 року.  

Comments
Завантаження...