Українці зможуть відпрацьовувати комунальні борги

0 160

Кабінет міністрів дозволив Об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) укладати договори з мешканцями будинку і залучати їх до роботи в рахунок оплати боргу за комуналку.

Йдеться про несплату платежів за утримання будинку та прибудинкової території. Про це йдеться в постанові уряду №711, передає  Антикор з посиланням на “Обозреватель”.

Залучати до роботи будуть тільки за бажанням. Наприклад, якщо власник однієї з квартири не має матеріальної можливості оплатити рахунки, за згодою з ОСББ він може пофарбувати під’їзд, облагородити прибудинкову територію і т.п.

“Рішення спрямоване на забезпечення гарантованого законом права співвласників багатоквартирного будинку скористатися можливістю погасити заборгованість, яка виникла у них перед об’єднанням співвласників такого будинку з обов’язкових платежів і внесків на утримання будинку, шляхом проведення робіт з утримання спільного майна в багатоквартирному будинку”, – йдеться в документі .

Вартість виконаних робіт також оцінить ОСББ. Причому їх вартість не може бути більше суми боргу. Якщо ж для роботи, наприклад, потрібна фарба, її можуть купити або за рахунок ОСББ, або ж також включити ці витрати в рахунок боргу.

Comments
Завантаження...