Українців очікують грози і шквальний вітер: погода не тішить

0 147

В Україні в п’ятницю, 18 травня, оголосили штормове попередження

На всій території країни очікуються грози і сильний вітер, передає politeka.net

Про це попереджає Український гідрометцентр.

«18 травня в Україні грози; вдень в центральних, південних і східних областях місцями шквали 15-20 м/с», – йдеться в повідомленні.

ветер

Але псуватися погода почне ще сьогодні, 17 травня. Країну накриють дощі з грозами.

«Вдень 17 травня в західних, південних і центральних областях місцями грози, подекуди шквали 15-20 м/с; в Карпатах і на Закарпатті сильні дощі». – йдеться в повідомленні Укргідрометцентру.

У той же час, 17-18 травня на річках України очікується підвищення рівнів води.

17-18 травня на Десні в межах Чернігівської області міститься перевищення небезпечних відміток з тенденцією зменшення. Також на Десні нижче м Чернігів рівні води будуть утримуватись на відмітках близьких до максимальних поточного весняного водопілля зі збереженням затоплення заплави в районі поста Морівськ.

Протягом 17 травня очікуються підйоми рівнів води: на річках Закарпатської області на 0,5-1,5 м, на річках басейнів Сяну, Дністра (Львівська, Івано-Франківська обл.) на 0,3-1,0 м. При дуже сильних зливах можливе формування значного місцевого та схилового стоку і утворення локальних селевих потоків.

река уж

Як повідомлялося раніше, влітку українців очікують «гойдалки» з температурою і опадами, тому до такої погоди краще звикати. У прогнозах сходяться і народні та офіційні синоптики.

За їхніми оцінками, літо в Україні в цілому не буде посушливим, проте східні, частина центральних і південних областей будуть відчувати нестачу дощів. Очікуються спекотні і повністю сухі періоди тривалістю до 10 днів. А в серпні прийдуть дощі.

Прогноз народного синоптика Леоніда Горбаня збігається з науковим – очікуються температурні «гойдалки», а дощитиме в основному в червні і липні. Перший літній місяць, за прогнозами Горбаня, почнеться без спеки. Не менш дощовим, за прогнозом народного синоптика, але більш теплим, буде липень, з підвищенням середньодобової температури до кінця місяця.

Comments
Завантаження...