«Укрзалізниця» повторює долю «Укроборонпрому»: підприємство розкрадають ті ж корупціонери

0 335

Куплю-продам-перепродам. В АТ «Укразалізниця» «наварюють» мільйони на державних тендерах. Через корупцію у відомстві і зловживання службовим становищем з боку топ-посадовців підприємства під філією УЗ «Центром забезпечення виробництва» — акція протесту.

Представники ГО “Спільна варта” та ГО “Захист звичайних людей” назвали прізвища посадовців причетних до афер і схем. Серед них гендиректор Юрик та фігурант справи про розкрадання в «Укроборонпромі» Шиганов.

«Представники «Центру забезпечення АТ «Українська залізниця» можуть зловживати владою та службовим становищем. Ідеться про імовірні оборудки під час закупівлі оливи та мастила. У результаті схеми держава може зазнати збитків щонайменше на 80 мільйонів гривень», — зазначають учасники акції.

У ході акції протесту громадським активістам вдалось поспілкуватись із представником філії «Укрзалізниці».

«У філії УЗ «Центр забезпечення виробництва» спілкувалися з головним юристом, який представляє УЗ в судовому процесі щодо даного тендеру. Він сказав, що керівництва на місці немає та що угоди про постачання мастильних матеріалів ні з ким не було», — зазначають учасника акції.

Додамо, що філія підприємства проводить відкриті торги на закупівлю оливи та мастильних матеріалів на загальну суму у понад 260 мільйонів гривень. При цьому один із учасників торгів-вітчизняна компанія, яка зробила вигідні цінову пропозицію, дешевшу за заявлену суму торгів на 80 мільйонів. Проте цього постачальника забракували через бюрократичні нюанси.

Зазначимо, що Шиганов є ключовим фігурантом схеми «чорних тендерів» розкрадання коштів з державного бюджету. Його підозрюють в проведенні незаконного тендеру на 260 мільйонів гривень. Торги провели під час карантину 28 травня 2020 року.

Акції через корупцію і зловживання з боку топ-менеджменту АТ «Укрзалізниця» тривають майже місяць.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська