В Україні обмежать рекламу ліків, – МОЗ

0 276

Більша частина лікарських засобів, яка рекламується на телеекранах, неефективна. Люди, прописуючи лікування для самих себе, дарма витрачають кошти, а потім мають ще більше проблеми зі здоров’ям. Відтак МОЗ України запропонувало законопроект, який обмежить рекламу медикаментів. 

Новину передає «Преса України» з посиланням на повідомлення в. о. міністра МОЗУ Уляни Супрун.

Супрун розповіла, що нині реклама ліків – це поганий порадник, особливо коли нею користується не фахівець сфери охорони здоров‘я, а людина, яка шукає спосіб легкого і миттєвого одужання.

«У способі та подачі реклами лікарських засобів Україна дуже відстає від країн Заходу, де є чіткі правила та норми, які дозволяють розповсюджувати рекламу ліків. Це небо і земля у порівнянні з українським ринком реклами ліків, який є дуже хаотичним та неконтрольованим, що лишає багато простору для маніпуляції про препарат та його властивості», – сказала Супрун.

Додала, що більше 50% від усього ринку спожитих ліків у минулому році становили ліки

без доведеної клінічної ефективності. А найпопулярніші з них були придбані саме завдяки рекламі.

«Найгірше, що люди, які їх купували, могли відмовитися від справді необхідного лікування, адже за статистикою кожен другий пацієнт відмовляється від нього або відкладає його через брак коштів. Як люди дізналися про ці ліки та чому вирішили обрати саме їх? За даними Нацради з питань телебачення та радіомовлення, від 30% до 50% загальної кількості реклами на українському телебаченні – реклама лікарських препаратів та медичних виробів. Вже не кажучи про інші канали реклами, як то вивіски в метро, друкованих виданнях, інтернеті. Реклама також підживлює й таке явище, як «лікування по телевізору» та google-терапію. Майже 69% українців займаються самолікуванням, не звертаючись за допомогою до лікарів. Наслідки, на жаль, часто є непоправними для здоров’я», – акцентувала Уляна Супрун.

Вона зауважила, що саме це стало приводом до розробки законопроекту про обмеження реклами на ліки.

«Наша команда розробила законопроект, який має встановити чіткий контроль за змістом реклами ліків. Головна мета – уникнути маніпулювання інформацією про препарат та його властивості, а також гармонізувати чинне законодавство з нормами ЄС», – зазначила Супрун.

Comments
Завантаження...