В Україні змінюються правила зняття готівки в банках

0 111

3 червня набуває чинності постанова НБУ від 18 квітня 2019 № 62 “Про затвердження Змін в Інструкцію про ведення касових операцій банками в Україні”, яким Інструкцію доповнено новим пунктом 111-1, згідно з яким банк має, з урахуванням ризик-орієнтованого підходу, вживати заходів щодо вивчення клієнтів-суб’єктів господарювання, які отримують у банку готівку, а також забезпечити отримання від клієнта підтверджувальних документівна підставі яких здійснюються готівкові розрахунки.

Про це передає biz.ligazakon.net

Слід звернути увагу, що банки при вивченні клієнта та отриманні від нього підтверджувальних документів мають застосовувати ризик-орієнтований підхіду. Тобто спочатку проводиться оцінка ризику клієнта, заснована на аналізі певних критеріїв, а потім вже банки можуть вживати відповідні заходи нагляду.

Які документи можуть вимагати?

Банки можуть вимагати підтверджувальні документи, на підставі яких здійснюються готівкові розрахунки, зокрема:

– закупівельний акт;

– закупівельна відомість;

– податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, кредитний договір;

– договір поставки;

– договір транспортування;

– договір зберігання;

– інші звітні документи.

Посилення нагляду пов’язане з виявленням НБУ за результатами нагляду у сфері фінансового моніторингу численних фактів проведення фінансовими установами ризикових (схемних) операцій з використанням готівкових коштів. 

Comments
Завантаження...