В ЄС зробили заяву щодо “виборів” на окупованому Донбасі

0 161

Вісім країн – членів Європейського Союзу в Організації Об’єднаних Націй закликали владу Російської Федерації зупинити підготовку до незаконних виборів на окупованій частині Донбасу.

По це передає Кореспондент

Відповідну заяву перед початком засідання Ради безпеки ООН зачитала постійний представник Великобританії при ООН Карен Пірс на брифінгу, який транслювався на сайті Організації.

До цієї заяви долучилися Великобританія, Франція, Нідерланди, Польща, Швеція, Італія, Бельгія та Німеччина. Британський дипломат заявила, що ця заява демонструє послідовність позиції ЄС щодо України. “Ми як держави – члени Європейського Союзу повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів”, – йдеться в заяві.

“Ми засуджуємо незаконні так звані “вибори”, заплановані на 11 листопада на непідконтрольних уряду територіях в так званих “Луганській Народній Республіці” і “Донецькій Народній Республіці”. Якщо вони відбудуться, ці незаконні вибори будуть суперечити зобов’язанням, зробленим відповідно до Мінських угод і порушать українське законодавство”, – наголошується в заяві.

У ній наголошується, що будь-які подібні незаконні вибори будуть несумісні з суверенітетом і територіальною цілісністю України. “Ми закликаємо міжнародну спільноту об’єднати зусилля, щоб виступити проти цих незаконних виборів, які тільки можуть сприяти підриву зусиль, спрямованих на досягнення миру в регіоні. Ми настійно закликаємо сепаратистів відмовитися від планів проведення виборів і закликаємо Росію використовувати її значний вплив з метою зупинити проведення цих так званих виборів”, – додали автори заяви.

Comments
Завантаження...