Відомий український телеканал орендує приміщення у рейдерів? У столиці власник офісного центру незаконно захопив будівлю

0 321

Відібрати будинок, не маючи на нього жодних прав, чи відгородити парканом чужу територію? Легко, якщо суд винесе потрібні рішення. Рейдери віджимають елітне майно, вміло користуючись прогалинами в законодавстві. Кому ж насправді служать судді – Феміді чи рейдерам? Дивіться в розслідуванні Алли Легези.

Комунальна земля в Шевченківському районі Києва, що колись належала «Укроборонпрому», сьогодні розділена між бізнесменами, які орендували наділи і звели тут офісні центри, СТО, склади тощо.

І якщо більшість комерсантів мирно співіснують на одній території, то між двома підприємствами війна за майно триває вже не перший рік. У товаристві, що має на комунальній землі великий офісний центр, вочевидь надумали розширятися, а майновий комплекс сусіда не викупити, а просто відібрати нахабним рейдерським чином.

Наступ супротивник почав на початку 2019-го, коли дізнався, що ТОВ «Валгрі» придбало в іншого товариства «Офіс лайн» нерухоме майно.

Як розповідає приватний нотаріус Ніно Барамія, 20 лютого 2019-го року до неї звернулися дві юридичні особи, аби засвідчити договір купівлі-продажу майнового комплексу, що знаходиться на вулиці Дегтярівській. Продавець надав документ, який посвідчує право власності на цей майновий комплекс.

ТОВ «Валгрі» планувало розвивати бізнес і створити сотні нових робочих місць. Та через свавілля окремих суддів проєкт досі так і не розпочався, каже адвокат компанії Михайло Євсєєв.

«Все почалося у червні минулого року, коли невідома до того компанія «Авангард інвест» подала до господарського суду Києва заяву про накладення арешту на майно, що належить ТОВ «Валгрі» на праві власності. При цьому Авангард інвест жодних прав на це майно ніколи не мало та мати не може», – стверджує юрист.

У звичайній ситуації зацікавлена особа мала б запропонувати власнику майна просто придбати його, але ТОВ «Авангард інвест», де, до слова, орендує приміщення телеканал «112 Україна», вирішило комплекс «віджати» через суди. Компанія звернулася до господарського суду з проханням арештувати чуже майно: мовляв, сусід продав не майновий комплекс, а руїни, відтак договір купівлі-продажу потрібно скасувати, а комплекс має стати «нічийним».

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська