Вода другий день заливає місце розкопок на Поштовій площі

0 216

Артефакти, знайдені кілька років тому під час розкопок на Поштовій площі, майже два дні поспіль заливає водою, передає телеканал “112 Україна” з місця події.

“Розкопки на Поштовій площі заливає вже майже два дні. Води тут багато. Вона струмками стікає по стінах. Також велика кількість багнюки. Активісти зазначають, що вчора води тут було в рази більше”, – зазначив кореспондент.

Наразі причина затоплення місця розкопок артефактів на Поштовій площі встановлена – стався порив водопровідної труби. “Нам цю інформацію підтвердили у “Київводоканалі”. Кажуть, аварія виникла через тріщину у заглушці водоводу. Напередодні було розпочато ремонтні роботи”, – підкреслює кореспондент.

За словами археологів, підтоплення серйозно загрожує розкопкам – вода може пошкодити артефакти.

Наразі тимчасово припинено проведення екскурсії на місце історичної знахідки на Поштовій. Поліція зафіксувала факт руйнації.

Як відомо, у 2015-му році при будівельних роботах під Поштовою площею робітники натрапили на артефакти періоду Київської Русі. Ними відразу ж зацікавилися археологи і почалися розкопки. Незабаром вчені заявили, що знайшли більше тисячі старовинних предметів і залишки кварталу Київської Русі. Це зруби і частоколи, які датуються 11-12 століттями, а також предмети побуту – бочки, посуд, прикраси, монети, князівські печатки та ін.

При подальших розкопках, переконані археологи, може виявитися, що під Поштовою площею в Києві знаходяться “другі Помпеї”, тільки набагато більші. А це означає, що місце між річковим вокзалом і Володимирським узвозом є сакральним, оскільки припускається, що саме по тих підземних вулицях люди йшли скидати язичницьких богів і приймати хрещення.

Місту довелося терміново визначатися, що робити з розпочатим будівництвом і сенсаційними знахідками. На жаль, рішення, яке б влаштувало і столичну владу, і забудовника, і археологів, немає досі.

Comments
Завантаження...