Восьмеро громадян у Запорізькій області захворіли на гарячку Західного Нілу

0 179

У вересні поточного року при дослідженні матеріалу від хворих з лихоманкою невстановленої етіології у вірусологічній лабораторії ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» позитивні результати до вірусу Західного Нілу отримані у 8 осіб з різним місцем проживання. У теперішній час проводиться їх дообстеження з метою встановлення заключного діагнозу.

Про це повідомляє прес-служба Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України. 

В установі нагадали, що гарячка Західного Нілу – гостре інфекційне захворювання, для якого характерні лихоманка, запалення оболонок мозку, системне ураження слизових оболонок, збільшення лімфатичних вузлів, в окремих випадках – висип. Клінічні прояви захворювання різноманітні: від безсимптомної інфекції до важкого менінгіту або менінгоенцефаліту. Смертність спостерігається, у середньому, в 4% випадків.

Переносниками вірусу є комарі, іксодові та аргасові кліщі, а резервуаром вірусу є дикі та домашні птахи, гризуни, кажани.

Найчастіше вірус Західного Нілу поширюється через укус зараженого комара. Комарі інфікуються вірусом, коли годуються кров’ю заражених птахів. Потім інфіковані комарі із слиною можуть передавати вірус людям та тваринам під час укусу.

Гарячка Західного Нілу має виражену сезонність – з червня по жовтень.

Гострий початок захворювання, швидке підвищення температури тіла до 39-40оС; озноб, слабкість, головний біль, в окремих випадках може бути нудота, блювота, відсутність апетиту, біль у м’язах. Тобто симптоми не є специфічними лише для гарячки Західного Нілу. Тому важливо при підвищенні температури тіла зразу ж звернутись за допомогою до лікаря.

Щоб попередити захворювання на гарячку Західного Нілу:

  • Уникати укусів комарами, кліщами.
  • Якщо Ви знаходитесь на відкритому повітрі, особливо на природі, користуйтесь репелентами
  • Більшість комарів найбільш активна у сумерках і на світанку. В цей час необхідно користуватись репелентами від комах, а також носити одяг з довгими рукавами, брюки, шкарпетки або не виходити на вулицю. Комарів легше помітити на світлому одязі.
  • На вікнах та дверях необхідно встановити захисні сітки, щоб комарі не проникали до житла.
  • Знищувати місця розмноження комарів; не допускати наявності залишків води у квіткових горшках, відрах, бочках. Необхідно міняти воду в поїлках для домашніх тварин, птиці не рідше одного разу на тиждень. Із дитячих басейнів необхідно зливати воду і ставити їх на бік, коли ніхто ними не користується.
  • При догляді за хворими тваринами, при проведенні забою та вибраковки необхідно надягати рукавички та інший захисний одяг.
Comments
Завантаження...