“Все заберемо”: як недоброчесні банки доводять до банкрутства іноземних інвесторів. ВІДЕО

0 461

В Україні деякі недобросовісні банки заради корисливих мотивів готові знищувати цілі підприємства. Закордонні інвестори втрачають своє майно, а разом із цим бажання вкладатися в українську економіку.

Про це йшлося під час круглого столу «Як не потрапити на гачок банку: приховане рейдерство фінансових установ» у пресцентрі УНІАН.

“Часто клієнти банків скаржаться на те, що має місце зі сторони банків одностороння зміна умов договору, зміна відсоткових ставок, різного роду зловживання уже під час виконання договорних зобов’язань, які ставлять клієнтів у невигідне становище”, – каже голова ГО «Антирейдерський центр» Дмитро Йовдій. Він зазначає, що за таких умов бізнес не може нормально працювати і не залишається нічого іншого, як йти на поводу у банкірів.

Зокрема, турецький бізнесмен Йилмаз Мехмет Акіф розповів свою історію співробітництва з українським банком з турецькими інвестиціями КРЕДИТВЕСТ банком. Він зауважив, що потерпав від залякувань і цькувань керівнитцва банківської установи.

“Зі сторони банку були бурхливі погрози: “закриємо, все заберемо”. Я відмовився. Вони почали “штурмувати” далі, найняли адвокатські армії. Виявилося, що вони нав’язали мені договір-поруку, я не знав про це тоді. Ось так фірму довели до банкрутства. Зараз відбувається процес банкрутства і я не володію юридично ситуацією. Банк усіляко намагався конфіскувати моє майно, заблокував рахунки”, – розповів присутнім підприємець.

Реагуючи на одкровення турецького бізнесмена, адвокат, офіційний представник Американської неурядової організації «Міжнародні об’єднані сили»  в Україні Іван Звольский відзначив, що у цій справі є ознаки кримінального правопорушення.

“Явно спостерігаються ознаки кримінального правопорушення, такого як шахрайство. Тому що будь-який документ, особливо співробітниками банку, мав бути наданий вам для ознайомлення. І тільки після цього – підпис”, – зауважив адвокат.

Інший турецький інвестор, який має сумний приклад співпраці із вище зазначеним банком – Бекмезджі Расім.

“Вони (банк – ред.) наймали дуже відому колекторську компанію. Мета – чинити тиск на директорів та власників групи компаній, щоб вони добровільно передавали не тільки закладене майно, а й всі активи усіх підприємств і активи поручителей, в тому числі фізичних осіб. Служба безпеки цього банку в особі Сергія Страховського і ще з ним близько 10-15 невідомих людей, зламали замки на воротах мого підприємства і увірвалися на його територію. У результаті я був змушений викликати поліцію. Зараз ведеться кримінальна справа. І ми на сьогодняшній день є потерпілою стороною. Замість того, щоб вирішити питання зі мною, штучно створювали проблемі мені та моїм компаніям. Як результат – мої компанії вони збанкрутували”, – поділився промисловець з Туреччини.

Голова правління ГО “Захист інвесторів” Денис Шинкаренко зауважив, що на подібні дії банків має бути жорстка реакція Національного банку України.

“Банк займається тим, щоб відібрати у компаній майно, зробити їх банкротами. Я категорично проти таких дій керівників цих банків і хотів би, щоб Національний банк України звернув увагу на них і припинили їхні дії, щоб в майбутньому будь-який підприємець, інвестор, як зовнішній, так і внутрішній, не боялися того, що якийся банк може їх підставити, зробити їх бізнес неприбутковим заради якихось своїх шкурних інтересів”, – підсумував Денис Шинкаренко.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська