Вселенський Синод ухвалив рішення про відновлення канонічного статусу предстоятелів УПЦ КП та УАПЦ, – ЗМІ

0 297

Синод Вселенської патріархії ухвалив рішення про відновлення канонічного статусу предстоятелів Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) та Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ), повідомляє UA.NEWS  з посиланням на   Orthodoxia.info.

За даними джерел видання, Синод Вселенського Патріархату зняв анафему з голови УПЦ КП Патріарха Філарета і Предстоятеля УАПЦ Макарія, і визнав їх канонічними. Обидва предстоятеля направили Вселенському патріарху свої прохання про апеляцію, які були прийняті, після чого було ухвалене відповідне рішення.

Прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря з посиланням на кілька джерел повідомив, що Синод також визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською церквою у 1686 році. За його словами, зараз очікується офіційне оголошення рішень Священного Синоду.

Анафема – акт відлучення осіб від церкви з оголошенням довічного прокляття. Впроваджена під час Халкідонського собору 451 року. На практиці чин анафеми часто застосовувався церковною владою під тиском світської влади з метою дискредитації політичних та ідейних супротивників, а також під час церковних розколів.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська