Високі ціни на ліки в Україні – це бізнес – Супрун

0 202

Головний медреформатор країни Уляна Супрун розповіла, що ціни на ліки повинні бути доступними. За її словами, ситуація, що склалась на ринку – ні що інше як бізнес. І уряд про це знає.

Новину передає «Преса України».

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила, чому ліки в Україні дорогі. На своїй сторінці у соцмережі вона зазначила, що причина цього – слабка законодавча база.

За її словами, складові того чи іншого препарату можуть бути дешевими, однак в їх ціну включено інше.  Так, в Європі патент на ліки діє 20 років, після цього оригінальний препарат можуть скопіювати інші виробники. В результаті ціни зменшуються. В Україні ситуація інша.

«Через недосконале законодавство, після закінчення терміну дії патенту виробник ліків в Україні може захистити свій препарат додатковим патентом – просто додавши туди будь-яку нову речовину чи властивість. Наприклад, зробити таблетку з тими самими лікарськими властивостями розчинною у воді або стійкою до високих температур», – розповіла Супрун.

Вона також наголосила, що кращим препарат від цього не стає. Однак недобросовісні виробники таким чином продовжують дію патенту на багато років і в результаті залишаються монополістами на ринку.

«Один приклад, щоби уявити скільки ліків ми зможемо придбати для громадян, вдосконаливши патентне законодавство: після закінчення дії патенту на препарат для лікування онкології – Іматиніб – вартість на нього впала в 67 разів і держава змогла забезпечити 100% потреби», – додала Супрун.

Підсумовуючи вона зазначила, що уряд уже зареєстрував у ВРУ законопроект №7538, який має на меті вирішити цю проблему. А саме встановлює принципи видачі патентів.

Comments
Завантаження...