«Як безпечно пересуватись в таксі і зберегти життя собі та оточуючим?!»- правозахисник Ігор Бондарчук

0 865

Таксисти хамлять вагітним, обманюють і порушують ПДР.
В більшості випадків порушниками є водії без ліцензії, які працюють нелегально, підключаючись до загальної бази замовлень. В такому випадку максимум, що може зробити пасажир, – поскаржитися диспетчеру.
Якщо конфлікт стався в машині, пасажир може поскаржитися в службу таксі. Якщо ж таксист напав або завдав ушкодження, тоді слід викликати поліцію.
Як не стати жертвою нечесного таксиста?

  1. Чим потрібно керуватися при виборі таксі, – телефонувати у перевірені служби.
  2. Варто звертати увагу на стан автомобіля, наявність на ньому позначень, а також бажано запам’ятати марку і номер автомобіля.
  3. Якщо водій планує надавати послуги перевезень на таксі, він обов’язково повинен бути фізичною особою підприємцем з видом діяльності, згідно з КВЕД 49.32 “Надання послуг таксі”, мати ліцензію “Укртрансбезпеки”, яка дає право законно надавати зазначені послуги, адже цей вид діяльності підлягає ліцензуванню.
  4. Якщо в легальних службах зі своїм парком водіїв перевіряють на вживання алкоголю, то таксисти зі своїм автомобілем виїжджають на дороги без перевірки.
  5. Не потрібно гнатися за низькими цінами сумнівних перевізників, а варто користуватися перевіреними службами таксі, які на ринку давно і зарекомендували себе як надійні перевізники.
  6. Ціна – це не показник якості. Проблема в тому, що кожен хоче проїхати швидко і дешево, не замислюючись про наслідки.
  7. Якщо пасажир все-таки помітив, що водій під дією алкогольного або наркотичного сп’яніння,-слід відразу викликати поліцію, не виходячи з автомобіля.
  8. Потрібно запам’ятати номер і марку автомобіля, в яку сідаєш. В ідеалі – повідомити його близьким.
  9. Перед тим, як сісти в авто, потрібно уточнити, чи є у водія решта, щоб не виникло проблем під час розрахунку. Якщо немає – заздалегідь пропонуйте зупинитися і розміняти гроші у вибраному Вами місці.
  10. вимагати від водія чек відповідно до оплаченої вартості проїзду, що також нормативно встановлено нище згаданою Постановою.

Найчастішими порушеннями прав пасажирів являється вимога водія таксі платити за простій, який здійснюється самим водієм під час руху. В такій ситуації потрібно просто запам’ятати, що у разі зупинки таксі в дорозі з вини водія або заторів, час простою пасажирами не оплачується. Це регламентується Постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року № 176, зі змінами (далі – Постанова).
Щоб убезпечити себе від подібних ситуацій, необхідно при замовленні таксі просити, або ж вимагати повідомити про ціну простою, якщо така наявна.

Не поодинокі випадки, коли пасажири просто забувають свій багаж в салоні таксі. В такому разі, слід пам’ятати, що водій таксі несе відповідальність за псування або втрату прийнятого для перевезення багажу, тому необхідно звернутися до даного перевізника, або ж його представника і вимагати повернути багаж. В цьому випадку Вам обов’язково допоможе чек, який буде підтвердженням того, що Вас перевозив саме той чи інший таксист.
Загальні положення зазначені у ч. 1 ст. 910 Цивільного кодексу України, де чітко є вказано, що пасажир має право на одержання багажу. Але, якщо Ви відразу не помітили, що забули багаж, то можете звернутися до міського столу знахідок, куди відповідно до пункту 150 вище згаданої Постанови, таксист зобов’язаний передавати забуті речі у таксі.

Також непоодинокі випадки того, що в таксі відсутній таксометр. В такому разі, водій за загальним правилом повинен ще до початку поїздки повідомляти ціну послуги. Якщо цього не відбувається – вимагайте! Адже за підпунктом 3 пункту 150 вже відомої Постанови водій це зобов’язаний робити.

Що робити в ситуації, коли у Вас не виявляється із собою готівки, є лише кредитка, а у таксі – не має карткового терміналу. Наша порада – вимагайте від водія забезпечити Вам можливість використати свою кредитку. Адже Постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 р. № 833, а саме абзацом третім пункту 21 закріплено те, що суб’єкт господарювання, в нашому випадку таксист, зобов’язаний забезпечити можливість використання спеціальних платіжних засобів. Тобто, Ви цілком вправі вимагати, щоб таксист підвіз Вас до банкомату і Ви знімете кошти для оплати послуги.

Отже, підсумовуючи хотілося б сказати, що таксі – це дійсно зручний спосіб дістатися в те чи інше місце, але користуючись ним, Вам потрібно пам’ятати, що і під час користування таксі Ваші права, нажаль, можуть бути порушені. І тому потрібно бути готовим їх відстоювати або взагалі не допускати подібних порушень.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська