За ректора Донецького медуніверситету внесли заставу

0 208

Ректор Донецького національного медичного університету Петро Кондратенко, який був заарештований на 60 діб ввечері 7 лютого, зараз перебуває на волі – за нього внесли заставу. Справу веде Шевченківський райсуд Києва.

Про це пишуть Новости Донбасса

У коментарі сайту  Кондратенко повідомив, що в понеділок, 11 лютого, сторона звинувачення – Головне слідче управління СБУ клопотатиме про його відсторонення від посади ректора вузу.

Він також прокоментував інформацію про відрахування 850 іноземних студентів з університету.

Ректор пояснив, що зараз вуз судиться з підприємством-контрактером через гроші невиплачених за навчання студентів «Українські освітні послуги» в осінньому семестрі. Поки немає рішення суду по цих боргах, вуз запропонував іноземним студентам укласти двосторонній контракт і оплатити до 7 лютого весняний семестр навчання. В результаті відрахували студентів, які цього не зробили.

Також вуз пообіцяв їм скласти заяви в поліцію, щоб ті змогли повернути гроші, які фірма-посередник не виплатила університету.

Кондратенко каже, що вуз не міг вчинити інакше. Він зазначив також, що заборгованість за навчання іноземних студентів сьогодні становить понад 30 мільйонів гривень.

7 лютого ректору було оголошено про підозру за частиною 4 статті 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України, представнику приватного товариства – за частиною 1 статті 369 (дача хабара) Кримінального Кодексу.

Згідно з інформацією спецслужби, посадові особи університету систематично вимагали хабарі від представників комерційних структур, які спеціалізуються на підборі і наступному оформленні іноземних студентів в українських ВНЗ, під загрозою створення штучних перешкод при оформленні закордонних абітурієнтів до медуніверситету.

Раніше Петро Кондратенко отримав погрози на свою адресу після нападу в Краматорську. Те, що відбулося він пов’язує з тим, що виявив порушення в роботі міжнародного відділу університету.

Служба безпеки України розслідує шахрайські дії компанії-посередника, яка завищувала вартість навчання для студентів-іноземців, які бажають навчатися в Донецькому національному медуніверситеті.

Донецький вуз є переселенцем. Сьогодні він працює в Кропивницького і Краматорську.

Comments
Завантаження...