Заступник голови Держархіву за хабарництво відбувся штафом

0 167

Шевченківський суд Києва затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між антикорупційним прокурором і заступником голови Державної архівної служби Ігорем Бондарчуком.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 5 вересня.

Навесні 2019 Бондарчук зателефонував знайомому і повідомив, що може допомогти йому з працевлаштуванням, оскільки знав, що той довгий час шукає роботу. Під час розмови запитав про освіту, професійні навики та досвід роботи, а також попросив надіслати резюме.

Всередині травня чиновник знову подзвонив і сказав, що треба приїхати в Київ для обговорення питання працевлаштування на посаду заступника директора юридичного департаменту Фонду державного майна України. Водночас заявив, що треба передати йому 10 тис. доларів США за сприяння у працевлаштуванні. За два дні кандидат на посаду прибув у столицю і подав в СБУ заяву про злочин.

Бондарчук передав знайомому контакти свого кума, який працює у Фонді держмайна. Чоловік відвідав установу і дізнався, що раніше названа посада зайнята і йому стали пропонувати інші. Зрештою, Бондарчук запропонував роботу в управлінні персоналом ФДМУ на нетривалий час, після чого його переведуть на іншу посаду, яку визначить перший заступник Голови Фонду.

1 липня на Андріївському узвозі обвинувачений отримав першу частину винагороди в сумі 5 тис. доларів. Через тиждень заявник не склав тестування на знання законодавства. Однак Бондарчук нібито і далі переконував, що зможе сприяти працевлаштуванню. Після цього він отримав ще 4800 доларів і обіцяв того ж дня поїхати домовитися у Фонд держмайна. Але після передачі другого траншу Бондарчука одразу затримали.

Його дії кваліфікували як одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Крім того, НАБУ виявило, що замголови Держархіву за 2016 рік не задекларував 1,2 млн грн доход від продажу квартири, витрати на 1,1 млн грн щодо купівлі квартири і  та правочин дарування квартири вартістю 3,3 млн грн.

Зрештою, чоловік уклав угоду з прокурором і беззастережно визнав себе винуватим. Сторони дійшли згоди про покарання у вигляді штрафу. За сукупністю злочинів чоловіка оштрафували на 51 тис. грн, а також заборонили обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування строком на 1 рік.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська