Журналіст розповів про справжню ціну Кримського мосту

0 143

Імовірно 15 травня відбудеться урочисте відкриття автомобільного мосту через Керченську протоку в окупований український Крим.

Про це пише журналіст Роман Цимбалюк у блозі УНІАН

Захід пройде в присутності першої особи Росії і буде висвітлюватися на рівні Дня Перемоги. Росіянам в черговий раз будуть пояснювати: «Там, де Путін, там звершення».

Справедливості заради, план Кремля по зведенню постійної переправи виконаний. Не важливо, скільки простоїть ця споруда, але факт залишається фактом: мосту раніше не було, а тепер він є. І цю подія російські «боги піару» відпрацюють по повній. В цьому плані українським чиновникам не гріх повчитися в частині реалізації інфраструктурних проектів і, наприклад, закінчити недобудований міст в Києві, ну хоча б з міркувань піару, головне, щоб транспорт міг пересуватися з одного берега Дніпра на інший.

Скільки грошей коштував міст в окупований Крим, теж не має значення. Звичайно, за ці гроші можна було вилікувати всіх російських дітей, але це не має значення, коли на кону – велич Російської Федерації. Гроші на «будівництва століття» завжди в Росії знайдуться, а якщо десь комусь чогось не вистачить, то це їхні проблеми. Своє невдоволення вони завжди зможуть компенсувати переглядом телевізора.

 

Ціна кримського мосту обчислюється не грішми, а життями. Скільки б в РФ не намагалися в своїй свідомості розділити анексію Криму і окупацію Донбасу, це навряд чи вийде. В обох випадках одні й ті ж дійові особи і їхні куратори. Один мотив Кремля. За можливість створювати в Криму вітрину «руського миру» щодня платять життями люди на Донбасі. Росії, щоб мати можливість зараз збудувати мости до Криму, довелося зруйнувати десятки аналогічних споруд в Донецькій і Луганській областях. Щоб побудувати новий термінал в аеропорту Сімферополя, російські військові зрівняли з землею аеровокзали в Донецьку і Луганську. Звідти ще довго не будуть злітати українські пасажирські літаки, тут ще довго не з’явиться міжнародне авіасполучення. Але точно ніколи не сядуть і російські винищувачі.

 

Російський обиватель, коли буде їхати по кримському мосту на своїй Ладі «Калина», навряд чи усвідомлює, що за його можливість проїхати без зупинки і погріти своє пузо на пляжі, десятки осіб засуджено за фразу «Крим – це Україна”.

Окупанти, в першу чергу, позбавляють жителів захоплених територій права голосу, і це правило наочно застосовано як до окупованого півострову, так і до частини Донбасу. У Росії ж обурюватися власними злочинами давно нікому. Самокритики тут не існує.

Разом з тим, скільки б росіяни ні вирушилися з приводу кримського моста, їм доведеться усвідомити одну просту річ: якщо країна вкрала у сусіда цілий регіон, не змогла туди пробити «сухопутний коридор», почавши «блювати» «Новоросією», і їй довелося побудувати туди «об’їзний шлях» – все це не означає, що крадене перестане бути краденим.

Comments
Завантаження...