«Живіть на вулиці!»: псевдоактивісти «Екопарку Оскорки» відверто заважають забудовнику завершити об’єкти «Аркади»

0 1 101

Так звані активісти «Екопарк Осокорки» напряму вимагають не добудовувати об’єкти «Аркади», нехтуючи долями майже 40 тисяч людей, чиї родини вкладали тяжко зароблені гроші у житло.

Зокрема, 1 квітня у столиці під Посольством Литовської республіки так звані «активісти» «Екопарку Осокорки» провели акцію протесту та заявили про свою категоричну позицію щодо добудови незавершених об’єктів банку «Аркада».

Протест псевдоактивістів

«Девелопери беруть активну участь у намаганнях забудувати зелену зону міста Києва. У тому числі й останні зелені озера північного лівобережжя, які є рекреаційними зонами Дарницького району. Ми говоримо про ті території, якими опікується громада з намірами перетворити їх на комплексний екопарк. Громада Києва докладає зусиль, аби зберегти ці території, але нам заважають зазіхання забудовників. Раніше це був банк «Аркада», а зараз естафету перехопила «Столиця Груп», – наголосили протестуючі.

Акція проводилась спільно з представниками Нацкорупусу.

Варто зазначити, що так звані «активісти» вже який рік поспіль виступають за створення екопарку, проте жодних рішучих дій у реальному створенні парку зроблено не було. Тобто, далі слів справа не просунулась. Позиція екопарківців полягає в тому, що проєкт має реалізовуватись місцевою владою, а джерелом фінансування та обслуговування «Екопарку Осокорки» має бути виключно бюджет міста Києва.

За словами юриста «Stolitsa Group», з юридичної точки зору реалізація намірів представників ГО «Екопарк Осокорки» неможлива.

«Їхня публічна позиція – це створення великого ландшафтного парку на території земельних ділянок, де запроєктовано будівництво ЖК «Патріотика на озерах» та офіційно отримано дозвіл на виконання будівельних робіт.

Очевидно, це неможливо, насамперед із юридичної точки зору. На переданих Київською міською радою замовнику будівництва в оренду земельних ділянках з 2005 року існує присвоєне цільове призначення – для забудови об`єктами житлового та соціально-побутового призначення. Згодом, у 2009 році Київська міська рада своїм рішенням №695/2764 «Про затвердження детального плану території району Осокорки у Дарницькому адміністративному районі м. Києва» підтвердила можливість будівництва нового мікрорайону та фактично затвердила планувальну організацію та розвиток орендованих територій.

Згадане цільове призначення не дає можливості у законний спосіб створювати ландшафтний парк», – наголосив фахівець.

За його словами, наміри та плани громадської організації «Екопарк» перешкоджати орендареві цих ділянок реалізувати своє законне право на використання ділянок за цільовим призначенням, схоже, матиме склад злочину в частині протидії законній господарській діяльності.

«Щодо інтересу громадської організації, то мені достовірно не відома така інформація. Однак початок активних дій останньої (подача позовних заяв про скасування дозволу на будівництво, рішення Київради 2009 року про затвердження детального плану території) збігається якраз із початком будівництва ЖК «Патріотика на озерах», а не періодом раніше, коли встановлювалося цільове призначення ділянок (для будівництва), затвердження плану розвитку цієї території (будівництво житлового комплексу) та виникла, по суті, можливість висловити незадоволення діями Київської міської ради щодо планів створити новий житловий мікрорайон. Зазначене може свідчити, що головне їхнє бажання — не створити «Екопарк», а не дати побудувати ЖК та не дати інвесторам отримати свої придбані квартири», – додав юрист.

Позиція інвесторів

У той же день відбулася ще одна акція під посольством Литви, яку проводила вже інша сторона – активні інвестори «Аркади». Люди висловили свої сподівання на допомогу та підтримку постраждалим 11 тисячам інвесторам.

Протест інвесторів

«Ми терпимо вже другий рік поспіль. 29 травня 2020 року ми оголосили про наш безстроковий протест. Наразі триває 307 день нашого протесту. Ми хочемо, щоб наше питання було вирішене, щоб нарешті відбувся брифінг та був підписаний меморандум. Там є державні структури, які мають гарантувати нам виконання меморандуму та отримання довгоочікуваного житла. Наш протест триватиме доти, доки не буде результату і доки ми не отримаємо свої квартири», – заявили мітингуючі.

Про забудовника

ТОВ «Stolitsa group» – столичний забудовник, відомий рядом успішним проєктів, серед яких і нашумілий ЖК «Варшавський», ЖК «Ліпінка», ЖК «Seven». Девелопер має литовських партнерів та погодився взяти участь в реалізації меморандуму щодо добудови 39 будинків.

За словами засновника ГО «Об’єднання інвесторів ЖК «Патріотика» Віталія Щербакова, недобудованими лишаються 13 тисяч квартир, в які вклали кошти близько 11 тисяч українських сімей.

«Це 40 тисяч людей, які хочуть побачити своє житло. Як відомо, банк «Аркада» (об’єкти зводились за допомогою залучених «Аркадою» коштів, ред.) розпочав процедуру ліквідації. І зараз ми на шляху, коли соціально-відповідальний забудовник компанія «Столиця Груп» може допомогти добудувати наші об’єкти. І відповідно має бути підписаний меморандум, яким буде передбачено забудову території «Осокорків-Центральних». Дана земельна ділянка була активом банку «Аркада» і зараз у якості активу вона має перейти «Столиці Груп», а в якості пасиву – зобов’язання перед інвесторам. Ніхто не матиме переплачувати за квартири, від держави теж ніхто не проситиме дотацій. Девелопер взявся самостійно вирішувати проблему. Ми зібрались тут через нечесних активістів, які під посольством почали поливати брудом представників забудовника. Ми з цим категорично не погоджуємось. Ми вважаємо, що особи, які збирались тут, влаштовували маніпулятивний мітинг. Тому й зібрались інвестори, які хочуть показати альтернативну точку зору. Показати, що насправді «Столиця Груп» – соціально-відповідальна компанія, яка має підтримку державних органів та органів місцевого самоврядування. Вся документація на будівництво на даній земельній ділянці наявна, генпланом міста Києва визначено, що будівництво на даній території МАЄ здійснюватися. І саме забудова цієї території може врятувати всіх інвесторів банку «Аркада», – наголосив він.

Віталій Щербаков

Таким чином псевдоактивісти створюють серйозний прецендент. Адже по факту, 20 осіб, які виступають проти будівництва, обмежують право 11 тисяч сімей на житло.

За словами інвесторки та активної учасниці протестних акцій Наталії Новицької, це надзвичайно важливо для долі кожного з 40 000 людей і крім того, це велика соціальна місія.

«Зауважу, що така складна задача потребує допомоги від влади держави, у тому числі фінансової. А також допомоги міжнародної спільноти. Великою частиною вирішення проблеми залежить і від можливості здійснення забудови, що відповідає усім екологічним нормам та генплану міста.

Запланований поруч з новою забудовою і «Екопарк», що також став би перлиною міста, проте наразі потребує облаштування. Мер Києва та забудовник висловили готовність працювати у цьому напрямку.

Тож нова забудова дійсно могла б стати порятунком для постраждалих інвесторів та задовольнила б також потребу киян у відпочинку», – зазначила вона.

На думку інвесторів, мета екопарківців – дискредитувати компанію-забудовника SG, співвласником якої є громадянин Литовської Республіки, що у подальшому може перешкодити забудові ПнО і, відповідно, добудові об’єктів колишнього банку «Аркада».

Вирішення цього питання є надзвичайно важливим для долі кожного з 40 000 людей, які уже більше року мітингують, живуть у наметах та іншими акціями добиваються вирішення цього питання.

Завершення будівництва недобудов «Аркади» та створення нового сучасного мікрорайону, а також парку не лише суттєво покращило б інфраструктуру району та міста в цілому, але і стало б вирішенням складної соціально-гострої проблеми.

Додамо, що інвестори банку «Аркада» також анонсували величезний мітинг в Києві в урядовому кварталі, який має відбутись уже сьогодні.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська