ЗМІ назвали основні зміни, які чекають українців у серпні

0 363

Останній літній місяць продовжує радувати зниженням тарифів на електроенергію і газ. Крім цього українців очікують нововведення в охороні правопорядку та сфері екологічного виробництва, а також – закінчення вступної кампанії. 

Про це пише UA.NEWS

Зниження вартості газу та електроенергії

Останні місяці в Україні спостерігається поступове зниження цін на газ для населення і промисловості. Це пов’язано зі здешевленням сировини на європейських ринках, де країна закуповує блакитне паливо.

У серпні «Нафтогаз України» знизить ціни на газ для населення в середньому на 5,5%, що складе 5 568 грн з ПДВ за 1 тис. кубометрів. В цілому, за останній квартал загальний тариф блакитного палива для українців знизився приблизно на 25%.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що така зменшена ціна повинна закладатися на опалювальний сезон 2019-2020.

З 1 серпня також починає діяти новий порядок нарахувань за розподіл і передачу електроенергії. Це спричинить за собою зменшення вартості для кінцевих споживачів в середньому на 10%.

Для промислових об’єктів вартість газу просяде на 7,2-7,5% – до 4 640 – 5 204 грн за 1 тис куб. м. без НДС. Остаточний тариф буде залежати від обсягів закупівель та умов взаєморозрахунків з «Нафтогазом». Також промислові споживачі отримають рахунки зі зниженими цінами на електроенергію. Що викликане здешевленням тарифів для державної компанії «Укренерго».

Громадський патруль Нацгвардії

З 1 серпня починає діяти порядок, згідно з яким патрулі Національної Гвардії України будуть нести пішу службу з охорони громадського порядку.

«Самостійні піші патрулі дозволять посилити патрульну поліцію, збільшити кількість правоохоронців у місцях масового скупчення людей і в районах зі складною оперативною обстановкою»

— Сергій Яровий, перший заступник глави МВС

Маршрути пішої служби узгоджуються із керівництвом Нацполіції. Нацгвардія не має повноважень щодо затримання та арешту порушників.

Мита на російське паливо

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України, з 1 серпня стартують спецмита на імпорт дизельного палива (на 3,75% вартості) і скрапленого газу (1,75%) з Росії. На практиці це може означати подорожчання паливних матеріалів в середньому на 10%.

Завершення вступної кампанії

1 серпня українські ВНЗ нададуть остаточні списки абітурієнтів, які вступили. Про найпопулярніші спеціальності серед українських школярів розповідають експерти.

Закон про екологічне виробництво

З 2 серпня в Україні набуває чинності Закон «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Відповідно до закону, запроваджується порядок обов’язкової реєстрації органічного насіння та їх виробників. З цією метою створюється Єдиний реєстр виробників еко-продукції. Зобов’язальним буде і маркування органічних продуктів.

Вводиться відповідальність за порушення сертифіката відповідності або за його відсутність: від 19 тисяч гривень для фізосіб-підприємців та 30 тисяч гривень – для компаній.

Штрафні санкції для єврономерів

З 22 серпня набуває чинності положення закону про штрафні санкції за нерозмитнені авто на єврономерах. За порушення термінів тимчасового ввезення транспортних засобів передбачено такі штрафи:

  • Прострочення від 10 до 20 діб – 17 тис грн;
  • від 20 до 30 діб – 85 тис грн;
  • Більше 30 діб – 170 тис грн або конфіскація авто.

Президент Володимир Зеленський заявляв про те, що готовий надати відстрочку для власників таких авто строком до кінця року, якщо Верховна Рада підтримає відповідний законопроект.

Вихідні дні у серпні

У серпні українців чекає 21 робочий день і 10 – вихідних. 24 серпня Україна відзначить 28-ту річницю Незалежності. Так як державне свято випадає на суботу, вихідний переноситься на наступний понеділок, 26 серпня.

Цього року за рішенням Володимира Зеленського військовий парад з нагоди Дня Незалежності проводитися не буде. Ветерани і бійці ООС організують урочисту ходу військовими колонами самостійно.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська