ЗМІ встановили ім`я бізнесмена, автівку якого підірвали у столиці: скандальні факти з його біографії

0 258

Вчора ввечері в Києві невідомий кинув вибухівку на дах автомобіля, який, за даними поінформованих джерел різних ЗМІ, належить російсько-українському бізнесменові, директору фармацевтичної компанії Ігорю Салу. Саме на його життя було скоєно замах. Сало – поранений, його охоронець загинув. 

Про це пише видання Depo.ua 

 57-річний Ігор Сало – бізнесмен з широким колом інтересів. Його пов’язують з харківською фармакологічною групою “Здоров’я”, в яку входили три заводи в Харкові (“Здоров’я”, “Здоров’я народу”, “Дослідний завод ДНЦЛЗ”) і завод у Києві “Фармекс”.

Фото – fttc.com.ua

Родом він з Балаклеї, вступив у Харківський фармацевтичний інститут, строкову служив у ГДР. А от бізнес-кар’єру вирішив розвивати на Росії, в Москві і саме тому українські ЗМІ часто називають його “московським бізнесменом”. Хоча вже в 2010 Сало був скоріше бізнесменом українським, зблизився з “Міс Україна-1995 року” Владою Литовченко і, за даними ЗМІ, завдяки богемній красуні (натякають на романтичні стосунки) завів багато корисних зв’язків. Наприклад – з Ігорем Бакаєм – колишнім очільником Нафтогазу, який в 2004 він втік на Росію. Влада Литовченко була подругою дружини Бакая.

В курс справи Сала ввів саме Бакай, за його допомоги бізнесмен потрапив і у сферу продажу вугілля. “Антикор” і “Страна” пишуть, що у різних схемах Салу, крім Бакая, буцімто допомагали ексміністр енергетики Ігор Насалик і помічник бізнесмена Сергій Трегубенко. Видання “Страна” так само зазначає, що Ім’я Ігоря Сала в пресі фігурувало в новинах про рейдерські захоплення і “віджими” підприємств, приватизації “Артемсолі”, “Центренерго” і вугільних розбірках з “Центренеро”.

Його описують як учасника фінансових махінацій, а ім’я пов’язують з вугільним бізнесом і впливовими політиками. 

В 2016 році детективи НАБУ провели обшуки в офісі Тригубенка: шукали документацію, пов’язану із закупівлею вугілля з шахти “Краснолиманська” за зниженою ціною в 850 гривень за 1 тонну (ринкова вартість становить близько 1,5 тисячі гривень за тонну). За цією схемою вугілля купували на окупованих територіях Донбасу, а потім на контрольовані Україною території воно йшло через російські митні пункти. Перевірки детективів НАБУ в офісному центрі “Парус” в Києві, де і розмістив своїх помічників Тригубенко, виявили ще й те, що приміщення належали Ігорю Салу. 

Також, як пише “НВ” посилаючись на NEWSROOM, з боку Сала були спроби рейдерства заводу “Індар” (виробництво інсуліну).

Ігор Сало періодично живе за кордоном. Подейкують, що в нього –  8 паспортів в двох країнах, які він використовує, коли хоче “залягти на дно”, але чи відповідає це дійсності – невідомо.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська