Золоте пальне: на скільки подорожчають бензин і газ?

0 153

Найближчим часом ціни на енергоносії в світі можуть піднятися до рекордних відміток. А через зростання цін на світовому ринку українські автолюбителі будуть змушені викладати в середньому на 1-2 гривні більше за один літр пального.

Про це пише etcetera.media

ЦІНИ. Зараз цифри на цінниках українських АЗС змінилися зовсім незначно – підросли на 6-10 копійок. Як свідчать дані НТЦ «Психея», ціна на А-95 становить 29,4 гривні за 1 літр, дизпалива – 27,1 гривні за літр. Зате автогаз підскочив у ціні до 13 гривень за літр. Але це – тільки початок, адже зростання цін прискорюється.

БЛИЗЬКИЙ СХІД. В останні кілька тижнів автолюбителі насолоджувалися стабільністю ціни за рахунок зміцнення гривні. Були й дешеві залишки імпортних поставок на українських базах. А крім того, позитивно впливав той факт, що в нашій країні пожвавився нафтовидобуток.

Проте, всі позитивні тенденції відкинула політика. Конфлікт на Близькому Сході між Ізраїлем і Палестиною, а також іранська проблема вже призвели до різкого подорожчання нафти на світовому ринку до трирічних максимумів (78 доларів США за барель марки Брент). Міжнародні агентства не виключають, що ф’ючерси (договір про рівень цін і терміни поставки. – Ред.) на цей сорт нафти до лютого 2019 року «підскочать» до 90 або навіть 100 доларів за барель.

Нагадаємо, що після того, як провідні країни світу (в тому числі і США) підписали з Тегераном ядерний договір, були скасовані економічні санкції проти Ірану і ціни на нафту стали стрімко падати. Зараз президент США Дональд Трамп розірвав угоду, і «чорне золото» почало дорожчати.

УКРАЇНА. Все це не обіцяє райдужних перспектив ні українським автолюбителям, ні споживчому ринку країни в цілому.

Сергій КУЮН, директор консалтингової групи А-95:

Ми будемо змушені дублювати це підвищення, закуповувати за новими цінами. Якщо ситуація не зміниться і нафта залишиться такою ж дорогою, то ми побачимо корекцію ціни. Думаю, на 1-1,5 гривні може піти слідом підвищення.

Експерт припускає, що подорожчання торкнеться всіх сортів бензину і дизпалива: як преміум, так і звичайних. Поки що, на думку експерта, подорожчання стримується міцною гривнею. Як тільки національна валюта почне помітно просідати, ціни поповзуть вгору швидше.

Причому, як зазначає керівник спецпроектів НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев, через те що «Україна імпортує 80% світлих нафтопродуктів, нашим автовласникам доведеться миритися з високими цінами».

АВТОГАЗ. Не занадто заощадять і власники авто, які використовують як паливо газ, який також подорожчає. Як розповів виданню «Страна. ua» експерт газового ринку Михайло Шубан, автогаз може подорожчати навіть швидше за бензин, через те що в останні два місяці з поставками газу були перебої.

У той же час, попит на газ зростає: дачний сезон і відпускний період розігрівають інтерес до автогазу. На оптовому ринку ціни на автогаз також ростуть, незважаючи на те що стабільність поставок відновлена, як і їх обсяги. Михайло Шубан пов’язує динаміку цін на газ з подорожчанням нафти на світовому ринку і з зупинкою НПЗ в Білорусі. Тому, якщо нафта продовжить дорожчати, а гривня – почне дешевшати, то ціни у 18 гривень за літр газу – цілком реальні.

Comments
Завантаження...