Азербайджанський журналіст: Туреччина допомогла запобігти втручанню зовнішніх сил у карабаський конфлікт

0 1 122

Відомий Азербайджанський журналіст та голова медіагрупи “Yenicag” Агіль Алескер заявив, що саме завдяки Туреччині в конфлікті не приймають участь треті сторони. Також він засудив Вірменію за обстріл мирного міста, яке знаходиться далеко від місця бойових дій.

Про це пише 7news.az.

Він зазначив, що Вірменія випробовує нерви азербайджанського керівництва і намагається втягнути у війну в Карабасі треті країни, щоб тим самим врятувати себе.

«Вірмени завжди вдавалися до підлих, найдешевших методів, які не входять ні в які морально-етичні рамки. Обстріл абсолютно мирного, розташованого далеко від бойових дій, сплячого міста о 2 годині ночі – це не тільки військовий злочин, це мерзота, чого навіть не дозволяли собі нацисти під час Другої світової війни. По Гянджі вдарили кілька разів, балістичні ракети потрапили в житлові квартали міста, вбили мирних людей, жінок і дітей. Весь світ був свідком цієї кривавої трагедії, коли з-під завалів діставали трупів малолітніх дітей, жінок, людей похилого віку, що стали жертвою вірменського звірства. Шкода, що в нашому цивілізованому світі голос гуманності давно задушений, не можна почути стогони мучеників, невинних людей, полеглих від рук вірменських терористів, і це реальність нашого часу », – зазначив Алескер.

Далі він додав, що відтепер у світі все визнають та поважають тільки силу.

«Збройні сили Азербайджану, які на цей час проводять операції проти вірменських окупантів в Карабасі, показали усьому світу могутність нашої держави і волю нашого народу. Президент Азербайджану Ільхам Алієв, повністю підтримуваний нашим народом, у всіх своїх інтерв’ю повторював одне і теж, що «перед волею нашого народу і міццю нашої армії ніяка сила не зможе встояти. Перемога за нами, перемога за азербайджанською армією, яка сьогодні виконує свою священну місію. Важкодоступні і критичні ділянки окупованих територій з військової точки зору вже очищені нашими військами і наші солдати, демонструючи героїзм, продовжують витісняти окупантів та пересуваються вглиб Нагірного Карабаху. Попри безпрецедентний тиск ззовні і політичні провокації з боку різних західних політичних кіл, президент Азербайджану заявив, що ми не звернемо з правильного шляху і відновимо свою територіальну цілісність. Народ одностайно підтримує нашого президента, наш народ майже 30 років чекав і терпів, сподіваючись на те, що знайдеться, нарешті, розумний політик в керівництві Вірменії, і глобальні сили, нарешті, зрозуміють нашу біль і сприятимуть процесу мирного врегулювання конфлікту. Але, на жаль, ми всі бачили, як поводилися вірмени і їх покровителі. Нарешті, терпіння нашого народу, нашого керівництва і нашої армії лопнуло. Тепер ми бачимо гнів на полі бою, де ворог зазнає ганебну поразку », – додав він.

Щодо ролі Туреччини в карабаському конфлікті, журналіст наголосив, що Анкара підтримує Баку тільки політично, що дуже важливо.

«Підтримка Туреччини, рішучість і тверда позиція керівництва братської країни запобігла втручанню третіх країн в конфлікт в Нагірному Карабасі. Якби не політична підтримка Туреччини Азербайджану, то нас, як і у 1992 році, зламали б, зав’язали б нам руки і нацькували б на нас озброєних до зубів вірмен. Братська Туреччина надає нам моральну підтримку, і це чомусь багатьом не подобається. Виникає логічне запитання: Франція, інші західні держави можуть підтримувати Вірменію, по суті агресора і надавати йому політичну і військову підтримку, а Туреччини не можна нас підтримувати? З якого дива дружба і братерство між нашими країнами повинні когось турбувати. Тут і додати нема чого. Наші відносини, зв’язок, стратегічне партнерство лякають і непокоять лише наших ворогів, які завдяки нашій єдності ніяк не можуть знищити нас окремо. Азербайджан і Туреччина – одна нація, дві держави! Незалежно від бажань наших ворогів, ми їх всіх переможемо, спираючись один на одного. Наш союз з Туреччиною тільки сприяє зміцненню миру в нашому регіоні і грає стабілізаційну роль у геополітичних процесах не тільки на Кавказі, але на всьому Близькому Сході », – закінчив Агіль Алескер.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська