Держгеонадра часів Опімаха: захисник державних інтересів чи рейдер?

0 946

На жаль, наша редакція не дочекалася  пояснень голови Держгеонадр Романа Опімаха про ситуацію щодо ПАТ «Дашуківські бентоніти» та однакове застосування права до всіх надрокористувачів.

Але з редакцією зв’язався один із акціонерів ПАТ «Дашуківські бентоніти» та надав інформацію, яка пояснює дії голови Держгеонадр Романа Опімаха.

Так, один з акціонерів ПАТ «Дашуківські бентоніти» має у власності мізерний пакет акцій (менший за 0,09 відсотка) та здійснював викачування прибутків ПАТ «Дашуківські бентоніти» через підконтрольні йому товариства. Він зрозумів, що прихід нового інвестора, який поновив роботу ПАТ «Дашуківські бентоніти» у 2015 році (після 8-місячної невиплати заробітної плати), позбавить його отримання прибутків. І тому зробив наступне:

  1. Через корумповані зв’язки у Держгеонадрах здійснив перевірку діяльності ПАТ «Дашуківські бентоніти» за 5 місяців до закінчення дії спеціального дозволу, чим заблокував подальше його продовження.
  1. Через корумповані зв’язки у Держгеонадрах домігся зупинення дії спеціального дозволу наказом Держгеонадр №65, чим позбавив роботи понад 300 працівників (які надалі були звільнені).
  1. Здійснив рейдерське захоплення акціонера ПАТ «Дашуківські бентоніти», що володіє 90% акцій ПАТ, за підробленими документами. ГСУ НП розслідує кримінальне провадження №12015250200000256, в якому потерпілою особою визнано власника 90% акцій ПАТ «Дашуківські бентоніти».
  1. Після рейдерського захоплення ПАТ «Дашуківські бентоніти» через корумповані зв’язки у Держгеонадрах отримав у 2017 році довідку за підписом керівника Департаменту державного геологічного контролю Держгеонадр Гончаренко В.В., що той здійснив перевірку діяльності ПАТ «Дашуківські бентоніти». Вона містить недостовірні дані про нібито усунення всіх порушень умов надрокористування з боку ПАТ.
  2. На підставі вищезазначеної довідки отримав незаконне погодження Мінприроди на продовження дії спеціального дозволу;
  3. За домовленістю із керівництвом Держгеонадр та судами домігся отримання судового рішення, яким Держгеонадра зобов’язані продовжити термін дії спеціального дозволу на підставі підробленої довідки керівника Департаменту державного геологічного контролю Держгеонадр Гончаренко В.В.
  4. Замість виконання судового рішення, яке стосувалося лише продовження терміну дії спеціального дозволу, змінив конфігурацію території, на яку поширювалася дія спеціального дозволу, збільшив кількість кутових точок (замість 7 їх стало 37), збільшив площу, на яку поширювалася дія спеціального дозволу, більш ніж на 16 га та додав нову корисну копалину до спеціального дозволу без жодного рішення Черкаської обласної ради;
  1. Зменшив розмір збору за продовження дії спеціального дозволу, занизивши вартість бентонітової глини у 10 разів. Сплатив 1,9 млн грн замість 8-9 млн грн за ринковими цінами.
  2. Через корумповані зв’язки у Черкаській ОДА отримав в оренду земельну ділянку у розмірі 15 га без аукціону з порушенням установленого порядку (без отримання гірничого відводу).
  3. Через корумповані зв’язки у Держгеонадрах вніс зміни до спеціального дозволу та змінив програму робіт. Нагадаю, що дія спеціального дозволу досі зупинена у зв’язку із невиконанням припису протягом понад 5 років. Цим порушено п.17 постанови КМУ № 615.

ПАТ «Дашуківські бентоніти» не здійснює законного видобутку понад 5 років та не сплачує жодних податків.

За кожним із вищезазначених злочинів здійснюється розслідування в рамках кримінального провадження.

Постає питання: чи зацікавлена держава у сприянні рейдеру?

На це питання, безумовно, нададуть відповідь правоохоронні органи та суд.

Редакція продовжує стежити за розвитком подій.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська