Держгідрографія проклала новий маршрут до портів в умовах російських навчань

0 69

Держгідрографія проклала новий маршрут руху торгових суден до українських портів в умовах російських військових навчань у Чорному морі.

Про це інформує Мілітарний.

Державна установа «Держгідрографія» повідомила, що за дорученням Міністерство інфраструктури України завершила виконання позапланових гідрографічних робіт в Одеській затоці для визначення морського коридору для безпечного плавання суден у зв’язку з незаконним закриттям морського району для проведення навчань Росії у виключній морській економічній зоні України.

Станом на 14.02.2022 виконано 100 % гідрографічних робіт (450 лінійних кілометрів гідрографічної зйомки).

«Отримані матеріали гідрографічних робіт, проведених у районі Дністровської банки, підтвердили характер і структуру рельєфу морського дна в даному районі, як це показано на діючих національних морських навігаційних картах №№ 3201 і 3407. За результатами проведених робіт загальний фон глибин у вказаному районі складає від 15 до 22,5 метра», – йдеться у повідомленні.

Гідрографічний катер «О.Солодунов». Фото: «Держгідрографія»

Для актуалізації стану глибин на навігаційних картах буде здійснена публікація коректурного файлу у Повідомленнях мореплавцям, оперативна інформація буде оголошена у прибережних попередженнях України.

Для підвищення інформованості мореплавців буде зроблена врізка на навігаційні карти із детальною інформацією щодо стану глибин в морському коридорі. Це допоможе капітанам прокладати маршрут судна з урахуванням осадки і маневрених характеристик.

«Суднам, які прямують до портів Одеської затоки рекомендовано при плаванні дотримуватись ізобати глибин 20 метрів, яка показана на діючих навігаційних картах, та здійснювати прохід у районі Дністровської банки між західною межею району навчань Росії (ПРИП України 41/22) та південно-східним краєм Дністровської банки», – повідомили у Державній установі

Всі діючі прибережні попередження публікуються на офіційному сайті ДУ «Держгідрографія».

Минулого тижня, стало відомо, що Росія перекриває Україні Чорне та Азовські моря під виглядом навчань. На оголошених морських попередженнях по стрільбам та морських навчань країна агресор перекриває морські шляхи до портів України.

Райони перекриття Росію у Чорному та Азовському морях

У Чорному морі один з районів проведення військових маневрів лежить від мису Тарханкут в окупованому Кримському півострові і до 12 мильної зони біля Одещини. Таким чином перекриваються міжнародні маршрути сполучення з українськими морськими портами.

Великий десантний корабель Росії “Калининград” в окупованому Севастополі. Лютий 2022. Фото: ЗМІ РФ

Великий десантний корабель Росії “Калининград” в окупованому Севастополі. Лютий 2022. Фото: ЗМІ РФ

Пізніше Росія скасувала заплановане раніше блокування частини акваторії Азовського моря.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська