Ексчиновника «Укроборонпрому» Тедіашвілі звинувачують у шахрайських схемах

0 319

Колишньому посадовцю «Укроборонпрому» Рустаму Тедіашвілі закидають крадіжку кількох мільйонів доларів. Ексчиновник нібито активно розвивав родинний бізнес, поки був заступником «Укрспецекспорту».

Про це йдеться в розслідуванні “СтопКору”.

Журналісти повідомляють, що у 2019 році пов’язана з Тедіашвілі фірма уклала договір із турецькою компанією, яка купувала агропродукцію в Україні. Однак згодом турецький компаньйон запідозрив нестачу товару, що й стало підставою для проведення аудиту.

«2019-го року, в червні, Рустам сам телефоном мені сказав, що наш товар вони не будуть тримати, не будуть відправляти. У грудні 2019 року аудиторська компанія завершила свою роботу. Там видно чітко, що вони мені винні: мінус 1 518 000 доларів. Я зазнав збитків, і відтоді я з ними зв’язуватися вже не можу, вони зникли», – розповідає турецький бізнесмен Мурат Коркчу.

Сам Тедіашвілі запевняє: він начебто не знає Мурата, ніколи його не бачив і не чув про жодні півтора мільйона доларів.

Tediashvili
Рустам Тедіашвілі Фото: СтопКор

Втім, за словами турецького бізнесмена, чоловіки познайомились у Стамбулі.

«Його привів Фатіх Алтинкая, і потім у Херсоні кілька разів із ним зустрічалися особисто. У 2011-му, в 2014-му, і востаннє у 2019 році зустрічалися, але між цими зустрічами телефоном теж спілкувалися», – наголошує бізнесмен.

Журналісти пишуть, що до їх редакції потрапив договір, що підтверджує співпрацю Тедіашвілі з турками. Вони також намагалися зустрітися з представниками логістичних компаній, які заявлені в документі, але марно.

До того ж, як з’ясували кореспонденти, це не єдиний випадок імовірних махінацій з боку структур Тедіашвілі. Один з вітчизняних підприємців на умовах анонімності розповів, що у 2016 році вів бізнес спільно з Тедіашвілі.

За деякий час підприємець захворів, і пан Рустам запропонував викупити його частку. І навіть перерахував перший транш. Однак на цьому все й скінчилось, і на сьогодні Тедіашвілі нібито винен ще 375 тисяч доларів.

“СтопКор” незабаром опублікує другу частину розслідування, в якій розкаже, хто насправді стоїть за цими шахрайськими схемами.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська