Експерт прокоментував, чи може вибухнути селітра сільськогосподарського призначення

0 1 261

Жодного випадку з вибухом селітри, яку використовують у сільському господарстві, в Україні не було. За умов правильного зберігання шанси, що вона вибухне, дорівнюють нулю.

Сказав в ефірі Громадського радіо Сергій Рубан, голова Асоціації виробників, імпортерів та трейдерів агрохімії.

За його словами, в Україні споживають від 1,6 до 2 млн тонн аміачної селітри щороку.

«Випадків з вибуханням селітри напряму у нас не було. Маємо в Україні три підприємства, що її виробляють. Тому говоримо про обсяги суттєво більші, ніж ті, які вибухнули в Бейруті (Вища рада оборони Лівану вважає, що вибух стався через 2750 тонн аміачної селітри —ред.). Якщо селітра упакована, то шанси, що вона вибухне, взагалі мізерні», — пояснив Рубан.

Місце перебування для аміачної селітри, як вибухового матеріалу, не має жодного значення.

«Аміачна селітра — це звичайне мінеральне добриво. Його можна перетворити на вибухівку за певних умов. Видів селітри є багато. Аміачну використовують для виготовлення вибухівки для робіт у шахтах, кар’єрах тощо. Але, щоб вона вибухнула, мають бути створені спецумови і додані спеціальні речовини. Найчастіше додають дизельне паливо чи щось схоже. Селітра є звичайна і пориста, друга добре споживає додаткові речовини і може вибухати потужніше», — розповів Сергій Рубан.

Також Рубан припускає, що селітра у Бейруті була призначена для кар’єрних робіт і пристосована до вибухів з самого початку.

«Ми не знаємо який конкретно вид селітри там вибухнув. Взагалі селітра, яка зберігається 2-3 роки (а щодо селітри в Бейруті говорять, що вона там з 2014 року зберігалася), втрачає свої властивості, перетворюється на дрібну фракцію. Припускаю, що та селітра з самого початку була призначена для вибухових робіт на кар’єрах», — підсумував голова Асоціації виробників, імпортерів та трейдерів агрохімії Сергій Рубан.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська