Хто 10 років вводить в оману жителів Микільської Слобідки: правда про протистояння на березі Дніпра

0 2 545

Сучасний житловий комплекс чи барикади? У столиці, на вул. Микільсько-Слобідська, 7/9, за Генпланом має постати новий ЖК. Під час відновлення робіт у серпні 2021 року група активістів заблокувала техніку девелопера – ТОВ «Нова Слобідка». Вони переконують: будівництво начебто – незаконне. Чого домагаються протестувальники? Наскільки обґрунтовані їхні вимоги? І з якою метою столичну громаду намагаються ввести в оману? З’ясовували журналісти «Вибір медіа”

Протестувальники запевняють: їх начебто обурює той факт, що ЖК планують будувати в рекреаційній зоні.

«Між однією дамбою і іншою, між Київським та Канівським водосховищем це одна єдина акваторія. Не можна казати, що це мала чи велика річка. Це водосховище і там 100 м щонайменше, а то й 200 м потрібно відступити від води», – стверджує представниця ГО «Микільська Слобідка» Олена Медведенко.

Проте аналіз рішення Київської міської ради від 8 жовтня 2009 року відкриває цікаві подробиці справи. За проєктом прибережних захисних смуг водних об`єктів Дніпровського району Києва для Русанівської протоки – протоки річки Десенка – прибережна захисна смуга має бути завширшки не 100, а 25 метрів. Слід урахувати й той факт, що затоки річок Десенка й Чорторий входять до класифікатора як малі річки. Тобто у цьому випадку передбачена захисна смуга завширшки 50 метрів.

Крім того, противники новобудови наголошують, що земельна ділянка належить до історичного ландшафту Київських гір та долини Дніпра. Проте рішення Феміди – не на користь активістів: містобудівна документація була видана на 10 років раніше, аніж затверджено межі й режими використання зон охорони пам’ятки ландшафту.

Не варто забувати про ще один цікавий факт, що стосується так званого захисту “берегу Дніпра”. Після того, як відбулися зміни щодо історичного ландшафту Київських гір та долини Дніпра, уздовж берега були збудовані нові ЖК, а під виглядом укріплення берега фактично було проведено засипку Дніпра. Але тоді жоден активіст чомусь не став на захист узбережжя. 

Своєю чергою, компанія-забудовник ТОВ «Нова Слобідка» заспокоює громаду: зводитимуть квадратні метри суто в межах приватної ділянки, громадську землю не чіпатимуть.

Проте опоненти забудови закидають девелоперу «Нова Слобідка» ще й відсутність необхідних дозвільних документів. Нещодавно на внутрішній нараді у КМДА один із чиновників Київміськради навіть поінформував мера Віталія Кличка про нібито відсутність містобудівних умов та обмежень забудови ділянки на Микільській Слобідці. А окремі блогери поширили цю інформацію у медіапросторі.

Та чи це правда? Чи міську владу й громаду просто вводять в оману?

Юрист девелопера Юрій Максимов переконує: ТОВ «Нова Слобідка» має право здійснювати будівництво на цій земельній ділянці відповідно до цільового призначення. При чому наявні документи діють до завершення будівництва.

Це питання підіймалося й у ході засідання Комісії з резонансних забудов 5 жовтня 2021 року.

Як повідомив лідер ГО «Єдина сила» Володимир Нетребенко, його організація зробила запит до Департаменту містобудування та архітектури КМДА й отримала відповідь. Згідно якої, містобудівні умови й обмеження справді зареєстровані 17 квітня 2012 року.

«Згідно з електронною базою даних, замовникам будівництва ТОВ «ЛВ-Холдинг» та ТОВ «Нова Слобідка» було зареєстровано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки від 17.04.2012 року за номером 4913/0/18-1/12 для будівництва житлових будинків з приміщеннями соціально-громадського призначення і підземним паркінгом на вул. Микільсько-Слобідська, 7-9 у Дніпровському районі столиці», – йдеться у документі.

Проте активісти продовжують штурмувати КМДА і суди з вимогою замість забудови облаштувати там парк поряд з приватною землею. Навіть дерева без узгодження з департаментом благоустрою вже висадили. А біля запланованого ЖК – на пішохідному переході – звели барикади.

Та ось несподіванка: забудовник – не проти парку, а ще – пляжу, ковзанки, критого басейну та інших радощів життя.  Девелоперська компанія «Нова Слобідка» навіть заявила, що хоче виділити на доброустрій прилеглих територій 50 млн грн. А це – чверть усього річного бюджету громадських ініціатив столиці.

Відтак жителів Слобідки і владу Києва запрошують разом визначатись, на що підуть ці 50 млн грн.

«Це будуть тристоронні угоди. Ми приймаємо на себе зобов’язання щось виконати, люди нам допомагають у цьому: по перше, визначають напрямки  і допомагають у реалізації цих локальних проектів. А міська влада буде стежити, щоб ми дотримувались усіх взятих зобов’язань», – прокоментував власник ТОВ «Нова Слобідка» Олександр Стельмащук.

То хто і чому намагається заблокувати будівництво ЖК і подальший розвиток мікрорайону?

Найактивніші протиборці – вже відомий нам голова Руху національного розвитку «Єдина сила» Володимир Нетребенко та ГО «Нова Слобідка» на чолі із подружжям Медведенків – Станіславом і Оленою. Щоправда, нещодавно активісти розсварилися між собою. Нетребенко навіть повідомив про спробу нападу на нього людьми з оточення Медведенків.

Станіслав Медведенко – відомий баскетболіст, після закінчення спортивної кар’єри пробував себе у політиці, а тепер він – борець із незаконними забудовами.

Дружина колишнього спортсмена Олена Медведенко багато років пов’язана з столичною мерією. Вона працювала у Центрі розвитку інновацій, партнерами якого є КМДА та Київська міська рада, а також була координатором у Школі громадського бюджету Києва.

Судячи з публікацій у соцмережах, пані Олена часто відвідує столичну мерію. Та й на засіданнях  Комісії з резонансних забудов при КМДА, де мала б стояти за «вимоги громади»,  відверто звітує перед чиновниками про роботу з блокування об’єкта.

Цікавий і той факт, що подружжя та підконтрольних їм активістів бентежить саме територія «Нової Слобідки» і зовсім не цікавлять суміжні   ділянки. Чому? Їхній недавній колега-активіст Володимир Нетребенко розкриває приховані мотиви борців за збереження берега Дніпра.

«Є купка активістів, і скоріш за все, це – Медведенко і компанія, які діють у змові з певними забудовниками. Останні хочуть знизити оцінку цієї землі, шляхом отакого активного мародерства», – коментує голова «Єдиної сили».

Понад те, інформацією журналістів «Схем», власні бізнес-інтереси на Микільській Слобідці мають представники кількох столичних будівельних «кланів».

Тож виходить, що ескалація протистояння й постійні сутички на місці майбутнього ЖК вигідні керманичам ГО «Микільська Слобідка» зовсім не заради омріяного жителями парку? Тоді невже в інтересах мешканців мікрорайону виживати звідти девелопера, який планує не тільки будівництво на приватній території, а й пропонує місцевим підписати соціальний контракт на доброустрій прилеглих територій?

Сподіваємось, столична влада й громада Микільської Слобідки уважно проаналізують всі факти й не дадуть сумнівним активістам ввести себе в оману. А в інфраструктуру мікрорайону дійсно будуть залучені інвестиції, які зроблять життя його мешканців більш спокійним та комфортним. Ми продовжимо стежити за перебігом ситуації та обов’язково повідомимо про те, як далі розвиватимуться події.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська