НБУ оцінює обсяг “сірої” економіки до 30% ВВП

0 27

Обсяг “сірої” економіки України становить до 30% ВВП, такою оцінкою Нацбанку поділився його глава Кирило Шевченко на Київському міжнародному економічному форумі в четвер.

Про це передає Інтерфакс-Україна.

“Є різні оцінки “сірої” економіки. Ми в Нацбанку вважаємо, що це до 30% ВВП. Якщо говорити про обсяг заощаджень громадян України, які перебувають поза банківською системою після 2010 року, то він дорівнює $30-35 млрд – у доларах, євро та гривні”, – сказав Шевченко.

Він уточнив агентству “Інтерфакс-Україна”, що підрахунок накопичень здійснено за методологією платіжного балансу. Відсутність оцінки до 2010 року він пояснив проблемами в статистиці.

“Що стосується питання, як дістати ці гроші “з-під матраца”, – це небанківський фінансовий ринок. На сьогодні цей ринок динамічніший, його шлях до клієнта коротший, ніж у банків” – зазначив глава НБУ.

Шевченко повідомив, що Нацбанк ініціював оновлення законодавчої бази небанківського фінринку, тому що нинішні закони були ухвалені 20 років тому. “До кінця року ми це пройдемо, у нас хороша залученість профільних асоціацій”, – зазначив він.

Поки ж глава Нацбанку констатував, що громадяни мають 2,5 варіанта інвестування: депозити і нерухомість, а також ОВДП, оцінені ним в 0,5 варіанта.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська