Олігархи підривають стратегічну галузь нафтопереробки? Активісти звернулися до РНБО

0 1 546

Нафтопереробний ринок виконує стратегічну функцію під час війни та має завдання забезпечувати цивільних та військових паливом, але певні оліграхи схоже, що намагаються нажитися на цьому.

Про це повідомляє інформаційний портал “СтопКор” з посиланням на звернення представників ВГО “Стоп корупції” до РНБО та Кабміну.

Після початку повномасштабної агресії російської федерації нафтопереробна галузь стала першочерговою ціллю для окупантів. Адже саме вона забезпечує цивільних паливом для особистого використання та військових для виконання бойових завдань.

Після обстрілів Кременчуцького, Шебелинського та Лисичанського НПЗ, нафтопереробний ринок України фактично зупинився. Але в українських компаніях залишилися потужності для видобування чи переробки нафти та супутніх речовин на так званих міні-НПЗ.

Вони можуть частково забезпечити внутрішній ринок України паливом за нижою ціною.

Представники ВГО “Стоп Корупції” зазначають, що в такий скрутний час певні олігархічні структури не хочуть допомагати у розв’язанні кризи. А навпаки – пробують монополізувати ринок та позбавитися від “рятівних” міні-НПЗ, які належать маленьким компаніям.

“При цьому у засобах масової інформації активно шириться інформація стосовно захоплення, в умовах дефіциту та кризи, ринку видобутку нафти стійкими олігархічними об’єднаннями та бізнес-групами. Вказане може мати наслідки у вигляді монополізації ринку, тобто усунення потенційно “рятівних” міні-НПЗ та дрібних видобувачів нафти та конденсату. Така тенденція явно негативно вплине на ринок в умовах кризи, що найбільше відчують кінцеві споживачі палива. Варто зауважити, що абсолютна більшість ринку нафтовидобування і переробки перебуває в руках олігархів, а під час війни ця ситуація особливо загострилась, що в свою чергу прямо суперечить політиці “деолігархізації” України”, – наголошують активісти.

Щоб не допустити поглиблення паливної кризи ВГО “Стоп Корупції” звернулася до РНБО та Кабінету міністрів України із закликом моніторити ситуацію на нафтопереробному ринку та не допустити розкрадання.

Активісти передадуть звернення наручно та будуть тримати на контролі кризову ситуацію на нафтопереробному ринку.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська