Підробний диплом Кудрявцева: справу затягли, а терміни спливли

0 265

Єдиним високопосадовцем в Україні, якого було звільнено за доведений фактподання під час вступу на державну службу недостовірної інформації був батько сучасної будівельної корупції Олексій Віталійович Кудрявцев. Голову сумнозвісної Державної архітектурно-будівельної інспекції зі скандалом та розголосом було викрито на використанні підробленого диплому про вищу будівельну освіту під час першого вступу на державну службу. Справжні дипломи він здобув вже керуючи контрольно-дозвільною системою в будівництві.

Йдеться про університет Молдови. Кудрявцев, починаючи свій  шлях у будівельній галузі та вступаючи на посаду керівника ДАБІ в Київській області, подав диплом Технічного університету Молдови, де він нібито отримав кваліфікацію «інженер-будівельник». Утім, як зазначено в матеріалах справи, в самому університеті про такого «студента» не чули й диплом йому не видавали, пише інформаційний портал «СтопКор».

До таких висновків дійшла Комісія з питань Вищого корпусу держслужби після отримання листа від Технічного університету Молдови, який нібито закінчив Кудрявцев. У виші спростували, що у них навчався такий студент і заявили, що ніколи не видавали диплома, який Кудрявцев подав до ДАБІ.

«В основу висновків Комісії лягли документи, які ми отримали від Національної поліції, Міністерства освіти і науки України, Технічного університету Молдови, також була залучена поліція Молдови. Правоохоронці повідомили, що володіють інформацією про липовий диплом і вже порушили кримінальну справу. До речі, пана Кудрявцева викликають на допит в Кишинів для надання свідчень»,– пояснив тоді голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко.

За результатами службового розслідування на рівні Кабінету Міністрів України Кудрявцев був звільнений з посади голови ДАБІ 12 грудня 2018 року.

Отримана у спадок від «регіоналів» корумпована система, яку «проапгредив» Кудрявцев своїми людьми, так просто не відпускала. Адже тодішні корупційні потоки ДАБІ перевищували 3 млрд на рік. Тому Кудрявцев дуже вміло надягав маску реформатора та проводив масовану «антикризову піар-кампанію», аби відбілити заплямовану репутацію. Ти більше, що у лютому 2021 року у ЗМІ з’явилась інформація, що Кудрявцева оголосили у розшук. Але час зробив свою справу, нещодавно Київський апеляційний суд постановив закрити кримінальне провадження про фальшивий диплом щодо ексголови ДАБІ Кудрявцева через закінчення терміну давності притягнення до кримінальної відповідальності. Але фабула злочину була більш, ніж наочна і описова частина ухвали суду свідчить про те, що підробний диплом таки використовувався паном Кудрявцевим. Фактів, які б це спростовували не знайдено ні слідством, ні судом. Проте, завдяки зволіканням правоохоронців та слідчих (думаю, не безоплатне), у суду не залишилось іншого вибору, аніж припинити справу у зв’язку з закінченням строку давнини.

Сам Кудрявцев досить невдало зрадів таким новинам, заявивши у Facebook, що «замовлену будівельною мафією проти мене фейкову справу про «підробку диплома» закрито». Напевно через економію на піарниках, йому ніхто не підказав, що не треба привертати увагу до таких рішень суду.

Ми радіємо, що частина корупційних коштів Кудрявцева допомогла покращити добробут родинам слідчих що затягували справу та судів які винесли рішення без розгляду по суті. Замість логічного визнання винним під вагою доказів та звільнення від відповідальності внаслідок спливу строків, просто закрили справу під час розгляду.

Цікаво чи буде Кудрявцев вдруге першим посадовцем, який зміг «хакнути» систему, в разі його повернення на державну службу чи політичну посаду після звільнення «за статтею». Це покаже час та принциповість влади під час добору кандидатів на топ посади.  

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська