Поліцейські Львівщини закликають мешканців бути пильними аби не стати жертвою шахраїв

0 16

 12 травня співробітники Львівського районного управління поліції №1 затримали в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України 35-річного жителя Донецької області, який тимчасово мешкає у Львові, за підозрою у шахрайстві. Під вигаданим приводом він видурив у пенсіонерки 150 тисяч гривень.

Зазвичай для здійснення незаконної діяльності зловмисники використовують давно відому схему.

До потерпілого (потерпілої) телефонує невідомий чоловік (або жінка), який представляється співробітником правоохоронних органів та повідомляє, що його (її) родич здійснив дорожньо-транспортну пригоду і для «вирішення питання» з потерпілими терміново необхідні гроші. В іншому варіанті – родич став учасником дорожньо-транспортної пригоди, отримав тілесні ушкодження і гроші необхідні для проведення термінової операції.

В подальшому зловмисники приїжджають додому до своїх жертв, ті передають їм кошти, а вже потім з’ясовують, що ніяких ДТП насправді не було, вони стали жертвами шахраїв і тоді звертаються за допомогою у поліцію. За цей час зловмисники з грошима встигають втекти і розшукати їх буває доволі непросто.

Аби не стати жертвою шахраїв, пам’ятайте – розмовляючи з незнайомцем, завжди спершу з’ясуйте з ким ви маєте справу. Якщо вам повідомили якусь інформацію про вашого родича, зателефонуйте йому (їй) та з’ясуйте чи це правда. Ніколи не повідомляйте підозрілим незнайомцям свою домашню адресу та не передавайте їм гроші – тим більше, для здійснення незаконних махінацій. У випадку, якщо вами зацікавились шахраї, негайно повідомляйте про це у поліцію.

Правоохоронці закликають – відчувши небезпеку або потрапивши у нестандартну ситуацію, будьте пильними та керуйтесь здоровим глуздом. Не дайте шахраям ошукати себе.

Відділ комунікації поліції Львівської області

 

 

 

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська