Президент НААН Ярослав Гадзало про Закон 3680-д: Полегшить фермерам доступ до нових високопродуктивних сортів

0 397

Верховна Рада у першому читанні ухвалила зміни до законів України “Про охорону прав на сорти рослин” та “Про насіння і садивний матеріал” (реєстр. №3680-д). Зокрема, за законопроєкт проголосували 260 народних обранців.

Президент Національної академії агарних наук, академік Ярослав Гадзало вважає, що цей перший крок у прийнятті даного закону є надважливим для селекційних установ НААН, повідомляє znaj.ua

“Прийняття законопроєкту №3680-д створить підґрунтя для сучасного та належного регулювання відносин у сфері набуття прав на сорти рослин, використання нових сортів сільськогосподарських культур та їх комерціалізації. Ми очікуємо, що ухвалені зміни допоможуть зробити експертизу нових сортів та гібридів більш ефективною, а вітчизняні аграрії матимуть кращий доступ до нових високопродуктивних сортів”, – наголосив він.

Ярослав Гадзало відзначив, що науково-дослідні установи Академії як зацікавлені юридичні особи брали і продовжують брати активну участь в розробці нормативно-правових документів, що регулюють селекцію і насінництво сільськогосподарських культур.

“Ми завжди готові до співпраці з відповідними державними органами влади і управління з цих та інших питань. Радий відзначити, що нормотворці дослухаються до рекомендацій вчених-аграріїв та взяли до уваги науковий досвід і компетенцію Національної академії агарних наук”, – додав президент НААН.

Він також підкреслив важливість Закону України “Про охорону прав на сорти рослин” для для селекційних установ НААН. Так, закон визначає порядок набуття прав інтелектуальної власності на сорт рослин, права та обов’язки, пов’язані з сортом рослин, припинення чинності майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин та визнання їх не чинними, а також захист прав на сорти рослин.

Зауважимо, що у разі підримки законопроєкту, прийняті зміни дозволять наблизити законодавство України до законодавства ЄС, впровадити електронні сервіси подачі заявок на сорти рослин, регулювати процес сертифікації насіння на сортові якості в Україні, а також здійснювати ефективний державний контроль усіх суб’єктів господарювання, задіяних у виробництві та постачанні насіння.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська