Розпил майна «Юніграну»: чи дбають правоохоронці про державні інтереси або війна – лише привід для великого дерибану?

0 611

Остапи Бендери не припиняють подальші спроби накласти арешти на майно і рахунки групи компаній «Юнігран» — методика щільного тиску на власників, яку вони вчиняють разом з корумпованими правоохоронцями, задля втілення забаганок рейдерів, бажаючих задешево загарбати досить сучасні активи. Те, що не в змозі були зробити російськи агресори, наполегливо намагаються втілити у життя їхні наймити, заведені до правоохороних кабінетів.

Чи в змозі юристи групи компаній «Юнігран» відбити цей шалений напад рейдерів, спираючись на діючі законодавчі норми України в рамках судовоі процедури? Лише виважене рішення суду надасть можливість розблокувати діяльність провідного виробника будматеріалів і розпочати відбудову зруйнованої інфраструктури Житомирщини.

Перебіг подій по судовій справі засвідчує, що сторона звинувачення так і не зуміла надати безперечні докази того, що майно, яке належить «Юніграну» та його засновнику — Ігорю Наумцю, має російське походження. І було одержано злочинним шляхом, внаслідок вчинення кримінального правопорушення чи було знаряддям злочину.

Це вже не перша судова тяганина групи компаній «Юнігран» у боротьбі з безглуздими нападами брудних корупціонерів. Раніше неодноразово доводилось відбиватись від подібних звинувачень на адресу групи компаній, про що свідчать попередні рішення суду.

Нагадаємо, «Юніграну» та його засновнику закидали організацію «злочинної схеми» реалізації корисних копалин загальнодержавного значення з метою мінімізації сплати рентної плати за користування надрами. А також, відмивання коштів від начебто незаконного видобутку корисних копалин на території одного з родовищ. При цьому, аби «віджати» майно підприємств, справу намагались на тлі війни «прив’язати» до актуального нині Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об`єктів права власності російської федерації та її резидентів». Таким чином закидаючи «Юніграну» уявну торгівлю з незаконними формуваннями «ЛДНР» та виведення коштів з країни через неіснуючі фірми-«прокладки». Ці закиди – суцільна маячня, особливо з урахуванням того що в Україні існує досить прискіпливий фіскальний і митний контроль та моніторинг зовнішньоекономічної діяльності.

У групі компаній здивовані подібними безглуздими закидами і запевняють, що номенклатура експортної продукції видобувних підприємств на 100% контролюється державою.

Відтак, для реалізації копалин за кордон, необхідно отримати дозвіл від державних органів, які відстежують усі зовнішньоекономічні операції суб’єктів господарювання.

Ба-більше, продаж сировини на експорт у мирний час не лише жодним чином не суперечить державним інтересам, а навпаки — працює на користь країни. Адже дозволяє поповнити бюджет валютними надходженням. Натомість, занадто жорсткі умови щодо роботи вітчизняних експортерів штучно ставлять їх у нерівні умови на міжнародному ринку порівняно з тими ж росіянами, які штучно створюють перешкоди українським компаніям. Тим самим граючи на руку їхнім конкурентам з країни-агресора.

юнігран

Та найважливіше: жодна українська компанія не може провадити будь-яку зовнішньоекономічну діяльність без контролю з боку державних органів. Таким чином, усі грошові розрахунки та операції компаній-експортерів є об’єктом фінансового моніторингу держави. Зокрема, група компаній «Юнігран» ще з 2017 року перебувала під фіскальним моніторингом Державного Офісу платників великих податків. Це робить звинувачення групи компаній у будь-яких «схемах з виведення коштів» вочевидь абсурдними. Хіба ліва рука держави не відає, що творить її правиця? Чи має місце конфлікт інтересів у вітчизняній правоохоронній системі?

Ця маячня активно використовувалась у медіаплощині для дискредитації «Юніграну» й прив’язки компанії до країни-агресора (йдеться про нібито наявність російського громадянства у його власника). Варто наголосити, що цей факт не знайшов реального підтвердження, а є лише фейковим припущенням від невідомих анонімних «блогерів». У правоохоронців немає жодних документальних підтверджень наявності російського громадянства. А у матеріалах кримінальної справи проти «Юніграну» вигаданий недоброзичливцями «паспорт рф» взагалі жодним чином не фігурує. Тож на спекуляціях на тему буцімто «російських» зв’язків групи компаній та її засновника варто нарешті поставити остаточну жирну крапку.

Однак для того, щоб зіпсувати плани рейдерів, які організували масоване цькування підприємців, слід повністю відновити чесне ім’я «Юніграну». А також зняти абсурдні звинувачення на адресу бізнес-структури, наголошують у керівництві групи компаній.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська