Бронштейн та Розенблат у долі? На Херсонщині триває захоплення успішної агрофірми

Вітчизняна аграрна наука під загрозою знищення через новий законопроєкт
0 2 735

Віджати у колишнього друга справу його життя? Жодних проблем, якщо маєш міцний «дах». На Херсонщині триває атака на підприємство «Агрофірма-Додола». У бій вступила «важка артилерія»: аби накласти лапу на майно фірми, її співзасновник Валентин Василиха з дружиною підключили до схеми не тільки «чорних» реєстраторів, а й одіозного підприємця Олександра Бронштейна – бізнес-партнера екснардепа Розенблата, чиї імена пов’язують з рейдерськими захопленнями.

Ми вже повідомляли про те, що у серпні цього року співзасновник ПП «Агрофірма-Додола» Валентин Василиха «заднім числом» захопив керівництво компанією, яку заснував 12 років тому його партнер і кум Василь Штендера у Бериславському районі Херсонської області.

Валентин Василиха (ліворуч) і Василь Штендера (праворуч)

До таких дій Василиху, ймовірно, підштовхнула новоспечена дружина – столична бізнесвумен, весілля з якою він зіграв у 2019 році. Спершу подружжя намагалося завести на фірму власного «смотрящого», а коли цей задум провалився – пан Валентин сфальсифікував протокол зборів учасників підприємства, на основі якого державний реєстратор, якого на сьогоднішній день позбавлено Міністерством Юстиції України доступу до реєстру,  вніс до Єдиного реєстру відомості про зміну директора.

Валентин Василиха з дружиною Фото: скріншот

Цікаво, що законний власник фірми Василь Штендера про такі дії дізнався суто випадково від представників банку, а у Мін’юсті розгляд його скарги затягнули на кілька місяців, натомість скарзі Василихи дали хід. Усе це спричинило невчасний розрахунок з пайовиками й значне погіршення фінансового стану успішного сільгосппідприємства.

Своєю чергою, Василь Штендера подав позов до суду на визнання протоколу зборів недійсним, а справа стала предметом розгляду Антирейдерського штабу Херсонщини.

Та нещодавно ця історія отримала несподіване продовження. У зв’язку з тим, що конфлікт набрав обертів, 31 жовтня 2020 року між сторонами відбулася зустріч в Асоціації аграрної ради, членом якої є підприємство. В присутності адвокатів та голови асоціації Андрія Дикуна обидва співзасновники заявили, що не мають наміру продовжувати конфлікт та дійдуть до мирного врегулювання. Одним з перших кроків на шляху до такого врегулювання мала стати повна інвентаризація майна компанії.

Однак вже 15 грудня 2020 року з Єдиного державного реєстру пан Штендера дізнався про те, що 11 грудня приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Олег Горай вніс до реєстру відомості про зміну директора підприємства, відповідно до зміни складу засновників ПП «Агрофірма-Додола».

Дана дія була вчинена нотаріусом після посвідчення договору дарування Валентином Василихою належних йому 50% статутного капіталу Олександру Броншейну. При цьому процедуру проведено з численними порушеннями.

Зокрема, документи для державної реєстрації були подані не від імені юридичної особи, а від імені засновника, що є недопустимим, коли мова йде про приватне підприємство, а не ТОВ, на державну реєстрацію було подано неповний пакет документів, без нової редакції статуту, протоколу зборів тощо, чим порушено Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Крім того:

1) приватне підприємство «Агрофірма-Додола» не надавало документу, який би підтверджував факт сплати частки Василихою до статутного капіталу, який є обов’язковим для посвідчення нотаріусом договорів відчуження часток;

2) нотаріус долучив згоду дружини Василихи – Вікторії, яка на момент формування статутного капіталу не була дружиною власника (у 2013 році пан Валентин взагалі перебував у іншому шлюбі);

3) реєстр обтяжень місить заборону на все майно Василихи.

Більше того, розширюючи рейдерську схему, Василиха звернувся до широко відомого своїми «справедливими» рішеннями Окружного адміністративного суду м. Києва, де ухвалою судді Смолія І.В. від 02.12.2020 року позов про скасування одного наказу Мін’юсту забезпечено шляхом заборони реєстратору міністерства взагалі вчиняти будь-які дії відносно підприємства. Тим самим фактично позбавив комісію з протидії рейдерства змоги швидко відреагувати на ситуацію.

Суд заборонив реєстратору Мін’юсту вчиняти будь-які дії стосовно підприємства Фото: скріншот

Усе це свідчить про те, що дії приватного нотаріуса носять явний формат рейдерського захоплення, за яким стоять Валентин та Вікторія Василихи, котрі залучили до своїх незаконних дій таких одіозних персонажів як Олександр Бронштейн та Борислав Розенблат.

Нагадаємо, Олександр Бронштейн – житомирський бізнесмен, засновник та підписант кількох підприємств, зокрема ТОВ «Укрмедсистем» – компанії зі статутним капіталом у 1000 гривень та широким профілем інтересів (19 зареєстрованих видів діяльності). Керівником цієї ж фірми є Олексій Лук’янчук, який, за даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl, має відношення до кількох агропідприємств.

Як зазначають інсайдери ПП «Агрофірма-Додола», саме Лук’янчука хотіли поставити директором підприємства замість Василихи після того, як законний власник пан Штендера подав скаргу до Мін’юсту. Крім того, Олексій Лук’янчук всюди супроводжував Василиху під час перемовин з опонентами, буквально затикаючи останнім рота й не даючи їм висловити свою позицію.

Своєю чергою, Бронштейна також пов’язують зі скандально відомим екснардепом Бориславом Розенблатом, який у своїй політичній кар’єрі пройшов шлях від СДПУ(о) Медведчука до БПП і ролі довіреної особи Порошенка на президентських виборах-2014. У щорічній декларації Розенблата за 2017 рік особа на ім’я Олександр Михайлович Бронштейн фігурує як одне з джерел доходу від відчуження нерухомого майна.

Крім того, Олександр Бронштейн очолює ТОВ «Амос» у Житомирі, бенефіціарним власником якого є дружина пана Розенблата – Жанна Леонідівна.

Через ТОВ “Амос” Бронштейн пов’язаний з родиною Розенблатів Фото: скріншот

Борислав Розенблат з середини 90-х років працював на різних керівних посадах у сімейній ФПГ «Фаворит». За даними з відкритих джерел, Борислав Розенблат і його дружина в різних частках контролюють такі підприємства: як «Галіївський маслозавод», «Фаворит Компані», «Оберіг», «Миропільська бекон», «Корецький аграрій», молочний завод «Фаворит» та інші.

Борислав Розенблат Фото з відкритих джерел

У 2017 році Розенблата звинуватили у вимаганні й одержанні неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії у здійсненні видобутку бурштину в Україні. За даними НАБУ, загальна сума хабаря склала понад 300 тисяч доларів США.

Крім того, екснардепа підозрювали у торгівлі впливом та лобіювання приватних інтересів через депутатське звернення до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Ми продовжимо стежити за перебігом подій довкола ПП «Агрофірма-Додола» та сподіваємось, що незаконні дії рейдерів одержать належну оцінку з боку компетентних органів. Слідкуйте за нашими наступними публікаціями.

Comments
Загрузка ...
ru_RUРусский