ДІАМ легалізувала будинки «Варшавського»: перенаселення мікрорайону та автомобільні корки

0 412

ДІАМ легалізує незаконне будівництво? 11 січня 2021 року Державна інспекція архітектури та містобудування надала три сертифікати готовності  будинкам ЖК «Варшавський Плюс» на столичному Виноградарі. Попри те, що під час розгляду попередніх заяв Інспекція двічі встановила, що забудова – незаконна.


ЖК «Варшавський Плюс» Фото з відкритих джерел

11 січня 2021 року будинки першої черги ЖК «Варшавський Плюс», який зводить на столичному Виноградарі девелопер Stolitsa Group, отримали сертифікати готовності. Цими документами ДІАМ засвідчила відповідність об’єктів проєктній документації та їхню готовність до введення в експлуатацію.

ДІАМ видав сертифікати готовності на будинки Фото: скриншот

Однак де-факто йдеться про завершення процесу легалізації незаконного будівництва. Адже той самий ДІАМ вже двічі – 18 листопаді та 7 грудня – під час розгляду попередніх заяв встановив, що будівництво суперечить містобудівному законодавству. 

Про які саме порушення йдеться?

За наявною у відкритих джерелах інформацією, до проєктної документації на будівництво мікрорайону забудовник вносив зміни у липні 2018 року. При цьому в проєкті містяться  певні відхилення від ДБН. 

За даними Мінрегіону, їх намагалися погодити. Проте подана девелопером ще у березні 2019 року заява до Міністерства на узгодження відхилень проєктних рішень від державних будівельних норм не була розглянута й погоджена – ймовірно, через те, що була подана інвестором, а не замовником будівництва, як того вимагає законодавство. Натомість Stolitsa Group і не подумала припиняти будівельні роботи.

Як зазначено у заяві інвестора «Конкорд-ДС Плюс», яку було розміщено на сайті Мінрегіону, на території ЖК паркомісць передбачено вчетверо менше від мінімальної кількості (550 із 1925). 

Крім того, на території комплексу відсутній майданчик для вигулу собак, не передбачене видалення диму з низки приміщень у разі загоряння, зафіксована ненормативна квадратура житлових кімнат, а приміщення громадського призначення передбачені у підвалах.


Ключові порушення при будівництві ЖК «Варшавський» Фото: скриншот

На додачу, забудовник самовільно звів зайві три поверхи. Адже у ДПТ поверховість будівель обмежена числом 23, однак фактично висотки споруджують заввишки у 24-26 поверхів.

Яким чином будинки з такою кількістю порушень вдалося ввести в експлуатацію?

Перші три будинки ЖК «Варшавський Плюс» мали здати в експлуатацію ще до кінця 2020 року. Однак станом на кінець 2021-го цього так і не сталося: через тривалий конфлікт із власником ділянки ДП НДВА «Пуща-Водиця» та ФДМУ, який згодом був розв’язаний поза судом (сторони домовилися). А також через вищезазначені порушення, які були двічі (!) встановлені ДІАМ.


Щільність забудови перевищено у 2,2 раза Фото: скриншот

Однак при цьому посадовими особами Інспекції не було призначено перевірку в порядку архітектурно-будівельного контролю, щоб видати припис на усунення порушень і примусити впливового забудовника зводити ЖК законно.

А далі починають відбуватися цікаві речі. Чергова заява на надання закінченим об’єктам сертифікату готовності надходить до ДІАМ 21 грудня 2021 року. І лише напередодні новорічних свят, 30 грудня, у ЄДЕССБ статус заявки змінюється на прийняту. Хоча зазвичай ДІАМ розглядає подібні запити за 24 години.

Статус запиту змінився на «прийнято» 30 грудня Фото: скриншот 
 

«Тобто, достеменно знаючи про те, що щільність будівництва у 2,2 раза перевищує визначену у ДПТ, і додаткові витрати для бюджету Києва внаслідок порушень лише на цьому ЖК сягнуть 400 млн грн, ДІАМ реєструє незаконне корегування проєкту, щоб легалізувати незаконне будівництво, розпочате завдяки корупції в ДАБІ», - коментує експерт із питань містобудування Георгій Могильний.

Виникає логічне питання: навіщо новому, реформованому, позбавленому від корупції органу, яким позиціюють ДІАМ, легалізувати очевидно незаконну забудову?

Амбітний проєкт «Варшавського» мікрорайону на столичному Виноградарі (масштаби говорять самі за себе: понад мільйон квадратних метрів із порушенням ДПТ) реалізує відомий київський девелопер Stolitsa Group. Це – українсько-литовська група компаній, яку ЗМІ пов’язують із одіозною спонсоркою партії «Батьківщина», столичною бізнесвумен Владою Молчановою.

Пані Влада ще у 2018 році вийшла зі складу бенефіціарних власників ТОВ «Столиця Груп», але наразі одним із власників залишається її син – Іван Молчанов.Власники ТОВ «Столиця Груп» Фото: скриншот

Влада Молчанова Фото з відкритих джерел

До того ж, до діяльності новоствореної ДІАМ і так уже виникає багато питань.

Лише за перші місяці своєї діяльності Інспекція встигла видати документи на будівництво низці скандальних та медійно відомих об’єктів. Наприклад, легалізація зведення чи то торгово-офісного центру, чи то багатофункціонального комплексу на проспекті Перемоги – прямо над станцією метро «Шулявська».

Чи будівництво п’яти хмарочосів у зоні охоронюваного ландшафту на вул. Милославській у Деснянському районі.

Загалом, за даними Мінрегіону, Державна інспекція архітектури та містобудування видала близько 1200 дозволів на будівельні роботи за перші три місяці роботи. Крім того, Інспекція опрацювала майже 14 тисяч повідомлень про початок робіт та понад 9 тисяч декларацій про готовність будівель до здачі в експлуатацію.

Така активність не могла б не радувати, якби не одне «але». Орган, який позиціювали як альтернативу старій корумпованій ДАБІ, фактично перетворюється на її ж двійника, що обслуговує будівельну мафію та штампує дозволи та сертифікати готовності на відверті «нахаббуди».

Comments
Загрузка ...
ru_RUРусский