Експерт розповів, як уникнути штрафів за відстуність ковід-сертифіката

This undated photo, provided by NY Governor's Press Office on Saturday March 27, 2021, shows the new "Excelsior Pass" app, a digital pass that people can download to show proof of vaccination or a negative COVID-19 test. (NY Governor's Press Office via AP)
0 388

З 21 жовтня поліція перевірятиме ковід-сертифікати у громадських місцях. Та чи законною є перевірка правоохоронцями наявності сертифікатів у громадян? І як пересічним українцям уникнути штрафу за їхню відсутність? Розповів адвокат Роман Симутін в авторському блозі на порталі «СтопКор».

Експерт зазначив, що більшість пересічних громадян не знає, як правильно реагувати у ситуації, коли правоохоронці перевіряють наявність ковід-документів.

«Більшість людей панікує, починають щось вигадувати (не встиг зробити другий укол, не завантажується у «Дію» і т. д.) або ж взагалі зізнаються, що не мають сертифіката. Запевняю, що в нашій країні, визнання вини не пом’якшує відповідальність, а навпаки – робить із тебе цапа-відбувайла», – наголошує Роман.

Адвокат пояснює: у випадку, коли громадянин сам пред’явить документи або визнає відсутність сертифікату – протокол йому гарантований. Тож далі необхідно буде доводити свої права вже у суді.

Що можна вдіяти, якщо складають протокол?

Пан Симутін наводить наступні варіанти дій: не визнавати провину, не пред’являти документи або аргументувати відмову посиланням на відсутність у поліціянта повноважень перевірки як сертифікату, так і документу, що посвідчує особу.

«Не доводьте, що постанова – недійсна. Поки вона не скасована, а її ніхто не скасує, – людей можуть штрафувати за порушення правил карантину. Врахуйте, що жоден перевіряльник не зможе витребувати щодо вас інформацію про стан здоров’я – чи ви вакциновані. Тож вони ніколи не доведуть, є у вас сертифікат чи немає. Головне – самі його не надавайте. І повірте, суд просто не зможе ухвалити рішення про накладення штрафу», – резюмував він.

На завершення адвокат наголосив: це – не лайфхак, як уникати відповідальності, а лише опис вітчизняних реалій. І закликав усіх звертатись за консультаціями з конкретних випадків до фахівців з права.

Comments
Загрузка ...
ru_RUРусский