Голова Фурсівської ОТГ Сергій Шаравара — про децентралізацію, власний ЦНАП і ремонт доріг

0 985

Децентралізація в дії: чи може житель віддаленого села отримати сучасні медичні послуги за місцем проживання? І як простому селянину одержати дозвіл на будівництво чи приватизувати город біля власної хати, не витрачаючи час на поїздки до райцентру й черги під кабінетами чиновників? Виявляється, такі приклади вже є – там, де влада дійсно дбає про людей і відстоює інтереси громади. Своїм досвідом із нами поділився голова Фурсівської ОТГ Білоцерківського району на Київщині Сергій Шаравара.

  • Розкажіть про здобутки ОТГ і ваші як голови. Які проєкти реалізуються в громаді? Що зроблено за часів вашого керівництва?

Депутатом Фурсівської сільської ради я є з 2017 року, а головою ОТГ я став у 2020 році. На той час я рік працював заступником голови сільради – Фурсенка Миколи Івановича. Він обіймав цю посаду понад 20 років і багато чого мене навчив, багато чого підказав.

25 жовтня 2020 року мене обрали головою Фурсівської сільської ради вже у новому складі: до громади були приєднані ще 5 населених пунктів із Яблунівської та Великополовецької сільських рад. Депутатський корпус складається з 22 осіб.

За неповний рік моєї роботи на посаді голови в ОТГ було проведено капітальний ремонт доріг – звичайно, нам у цьому допомагають депутати обласної ради, народні депутати. Багато поточних ремонтів ми зробили, бо таке враження, що на окремих ділянках дороги поточний ямковий ремонт не проводився ніколи взагалі.

На перших сесіях сільради нового скликання ми розглянули чимало проєктної документації. Це стосується доріг, освітлення, утеплення шкіл і садочків – це дуже важливо для нашої громади. 

Відповідні документи ми направили на затвердження до Кабміну, обласної ради. І потихеньку, за допомоги депутатів Верховної Ради – таких як Вадим Івченко – справа зрушила з місця. 

Крім того, ми уклали меморандум з ГУ Нацполіції області про створення посади поліцейського офіцера громади, спрямували фінансування на придбання автомобільного транспорту, облаштували приміщення поруч із сільською радою.

Також в ОТГ запроваджено місцеву програму допомоги з придбання бебі-боксів для новонароджених. Таким чином ми намагаємося сприяти народжуваності в громаді. Я особисто приїжджаю до сімей з новонародженими, розвожу подарунки, знайомлюся.

  • А взагалі яка народжуваність в ОТГ? Це ж невелика громада?

У червні в громаді народилися 8 немовлят, у липні – 9. Підтримка їхнім сім’ям дуже важлива. І що радує, за ці два місяці народжуваність у нас перевищила смертність. Тобто демографічна ситуація покращується.

Але найбільшим здобутком нашої громади за мою каденцію я вважаю розв’язання суперечок щодо межі з Білою Церквою. Бо судові процеси тривали з 80-х років ХХ ст. протягом понад тридцяти років. Ми сіли за стіл перемовин і на сесії затвердили проєктну межу.

  • Тобто врешті ви відстояли межі своєї ОТГ?

Це було компромісне рішення. Компроміс – це коли обидві сторони чимось поступаються. Але ми відстояли зону оподаткування для громади – це промзона, яка розташована в районі Гайка. 

Це – результат домовленості. Білій Церкві відійшов повністю житловий масив Гайок. Чому так зробили? Тому що у всіх людей, які проживають у цьому мікрорайоні, в паспортах зазначено місце реєстрації – Біла Церква. Там проживають близько 10 тисяч людей. 

Згідно з таким розподілом, Біла Церква зможе проводити там роботи з благоустрою, освітлення, комунікацій тощо. Адже поки ця територія перебувала у статусі невизначеності, Біла Церква не мала юридичних підстав офіційно здійснювати там роботи. 

Завдяки компромісу, домовленостям усі судові спори між Білою Церквою й Фурсівською ОТГ припинені. І зараз обидві територіальні одиниці продовжують розробляти свої генплани зі змінами, які були прийняті під час ухвалення цієї узгодженої межі. 

  • А як реагують місцеві жителі на зміни, що сталися протягом вашої каденції? Чи спілкуєтеся ви з населенням, як у вас відбувається діалог?

Коли я був заступником, депутатом сільради, мій робочий день завжди починався з об’їзду території. Зараз двічі-тричі на тиждень я виїжджаю на територію ОТГ, не попереджаючи нікого з сільських старост, щоб не було якихось особливих підготувань.

Дуже важливо, що в кожному населеному пункті ми залишили так звані сільські округи й посаду старости. Таким чином, людям, які живуть у віддалених точках, не потрібно їхати до центру громади, щоб написати якусь заяву чи подати документи на субсидію. Усе це робиться на місцях. Людина йде до колишньої сільської ради, і всі ті послуги, які раніше надавала сільрада, тепер надає сільський округ. 

Крім того, ми створили відділ архітектури, якого раніше в громаді не було. Зараз ми чекаємо на отримання ключів доступів до реєстрів. Що це означає? Людина, яка хоче на території ОТГ щось побудувати, не мусить нікуди їхати. Вона може звернутися до сільської ради, отримати дозвіл, містобудівні умови – усе це робиться на місці. Раніше для розв’язання цих питань потрібно було їздити до райцентру або ж у Київ.

Ми також запровадили посаду реєстраторів майнових прав. Раніше такого не було. Відтепер людина, яка хоче приватизувати ділянку під власним будинком, подає заяву до ЦНАП і вже за місяць-півтора отримує свідоцтво на право власності – не треба нікуди їздити чи бігати.

  • А яким чином відбувається ухвалення дозволів?

Є ціла процедура. Спершу заяву розглядає профільна комісія. Потім комісія дає рекомендацію для розгляду на сесії. Проводиться сесія, ухвалюється рішення. Після цього розробляється проєктна документація. 

Загалом – звичайний процес. Просто ми всі ці процеси об’єднали усередині громади, щоб людям не доводилося витрачати час і нерви на поїздки, щоб усе робилося безпосередньо в сільській раді.

Ми відкрили ЦНАП, який запрацював і приймає документацію у всій громаді.

Крім того, ми завершили будівництво нової сучасної амбулаторії у Фурсах. Півтора року вона стояла з ремонтом, законсервована. Ми ввели її в експлуатацію, зараз вона працює, приймає пацієнтів, люди задоволені. 

  • Знаю, що у багатьох регіонах існують проблеми з місцевим транспортом. Які маршрути є у вас і чи збільшуєте ви кількість громадського транспорту?

Так, звісно, у нас є громадський транспорт. Маршрутки з центру громади до наближених сіл та до Білої Церкви курсують кожні 15 хвилин. Що стосується віддалених пунктів ОТГ, там інтервал трохи інший, адже й кількість населення менша. Але загалом сполучення із райцентром та між селами досить добре.

Звісно, іноді виникають проблеми, коли когось із людей не влаштовує графік або десь перекривають центральні вулиці для руху транспорту та доводиться їх об’їжджати. Але ми намагаємося спілкуватися з перевізниками для усунення проблем. 

  • Чи можете поділитися якимись розробками або планами, які ви хочете втілити у життя найближчим часом?

Ми ухвалили програму зі встановлення у громаді відеокамер спостереження і до Нового Року плануємо повністю запустити цей проєкт. 

Ще один проєкт, над яким ми зараз розмірковуємо і щодо якого вже провели розмову з депутатами, це формування дружин охорони правопорядку для допомоги поліцейським. Їх створення також потребує певного часу.

  • Знаю, що у вас в ОТГ проводиться День громади. Що це за свято, розкажіть?

Цього року у нас уперше відбувався День об’єднаної громади. Раніше кожен населений пункт святкував окремо свій День села. Цьогоріч ми їх об’єднали і провели перший День громади.

З усіх сіл приїхали люди до Фурсів на Співоче поле, і там ми провели святкування – були й байкери, і повітряні кулі, й святковий феєрверк. Свята такого масштабу раніше у нашій громаді не було, ми його започаткували. Це можна порівняти з першим днем народження дитини, адже громаді й нинішньому її складі – лише рік.

Comments
Загрузка ...
ru_RUРусский