“Ізоляція”: оприлюднено фото нелюдських катувань

0 191

Оприлюднено фото тортур у в’язниці терористичного угруповання на Донеччині під назвою “Ізоляція”. Страшні кадри катувань публікує “СтопКор”.

katuvannya v izolyatsii 2
Терористи знущалися з бранців

За даними правоохоронців, терористи вдавалися до таких катувань:

 • імітація розстрілу;
 • катування електричним струмом через статеві органи;
 • поміщення до труни та забивання цвяхів;
 • перелами кісток;
 • утоплення у воді;
 • вистріли в ноги з вогнепальної зброї;
 • зґвалтування;
 • одягання на голову пакетів;
 • постійні побої та катування;
 • використання наручників;
 • обмеження в пересуванні (зв’язування);
 • голодування та годування простроченими продуктами.
katuvannya v izolyatsii 1
Наслідки катувань в “Ізоляції”

Нагадаємо, у Києві головним слідчим управлінням Національної поліції України, зокрема заступником начальника Сергієм Пантелєєвим була проведена блискуча операція з задержания головного ката в’язниці “Ізоляція”. Йдеться про Дениса Куликовського. Він  відомий під прізвиськом “Палич” та “Аїд”.

panteleev sergiy
Перший заступник начальника ГСУ НПУ Сергій Пантелєєв

“У Києві затримано головного воєнного злочинця “Ізоляції” — Куликовського Дениса, він же Палич. Тепер можу сказати, що життя прожив недаремно”, — про затримання чоловіка повідомив журналіст Станіслав Асєєв на своїй сторінці у фейсбуці.

Затриманий Куликовський є одним із керівників донецької в’язниці “Ізоляція”.

У цьому місці, як розказують колишні її в’язні, бойовики викрадають, б’ють та катують людей, яких підозрюють у нелояльності до окупаційної влади чи шпигунстві на користь України.

Сам Станіслав Асєєв пробув в “Ізоляції” 28 місяців. Його повернули в Україну в грудні 2019 року під час обміну полоненими.

У липні Асєєв поділився, що спілкувався із Офісом Президента з приводу ключових справ “департаменту війни”. Його запевнили, що і тема “Ізоляції”, й інші резонансні злочини війни перебувають на особистому контролі керівництва держави.

Зазначимо, раніше журналіст і блогер Станіслав Асєєв, якого бойовики 28 місяців утримували в “Ізоляції” в окупованому Донецьку, описав тортури ув’язнених і полонених там.

Одного чоловіка мучили електродом у задньому проході – і він спробував перерізати собі вени цвяхом. Його зупинили, адже вели спостереження, і перевели з “одиночки” в загальну камеру, де за ним дивилися вже самі ув’язнені.

Інша спроба суїциду стосувалася людини, яку катували одночасно з сином на одному столі, і не лише фізично – але й емоційно. Коли його син помочився під себе через мимовільне скорочення м’язів, адже їм обом пускали струм у задній прохід і на геніталії, батькові стали кричати: “Подивися на синка – обмочився, як щеня!”

Цю людину завели в загальну камеру з глибокими електроопіками та кривавими забоями на голові: у підвалі “Ізоляції” він спробував пробити собі череп об металевий кут нар.

Оскільки протягом тижня його катували з семи до пів на дев’яту, у цей час чоловік вже рефлекторно втрачав самовладання: його руки починали судомно тремтіти, він сідав на край нар біля дверей камери і повторював “терпи, синку, терпи, терпи, терпи” — так, ніби ще досі перебуває у підвалі, де його з сином обливали водою та били струмом.

На спроби співкамерників його заспокоїти реакції практично не було, “через що доводилося саджати його за стіл, злегка натискати на зламані ребра – і лише потім відволікати розмовами про риболовлю й шахту”, адже він був шахтарем і рибалкою.

Його сина відпустили, але батькові давали зрозуміти, що завжди можуть повернути його назад, якщо на суді щось піде не так.

Ще одного сусіда по камері Асєєва катували протягом місяця, тримаючи в підвалі пристебнутим до ґрат наручниками – “так, що навіть пляшку з протухлою водою йому доводилося діставати ногами”, пише “УП”.

Comments
Загрузка ...
ru_RUРусский