На Делієвих завели справу: підозрюють у розтраті 1,5 млн, виділених спортсменам-бодібілдерам

0 288

Спорт великих досягнень майже завжди передбачає державну підтримку. А там, де круться великі гроші – завжди є місце для спокус і схем. Мінспорту у 2017-му виділило 1,5 млн грн на розвиток неолімпійського бодібілдингу, але не всі гроші дійшли до спортсменів та тренерів. Невже призові українських чемпіонів просто привласнили? У розтраті коштів підозрюють президента ФББУ Ігоря Делієва та його доньку Ірину, зазначає видання «СтопКор».

Попри те, шо бодібілдинг – неолімпійський вид спорту, держава покриває всі витрати на міжнародні змагання та виділяє грошові винагороди для спортсменів і їхніх наставників. Зокрема, у 2016 році з бюджету було виділено 628 тисяч гривень, а у 2017-му – понад півтора мільйони.

На цьому тлі керівництву Національної федерації бодібілдингу України (ФББУ) закидають привласнення коштів, призначених для спортсменів. Як зазначають автори розслідування, про ймовірні зловживання стало відомо завдяки зміні статуту організації.

Президент ВАББ України Єгор Соловов зауважує: за законом про громадські організації, зміни в статут ФББУ повинні були вноситися рішенням зборів представників регіональних федерацій. А за ухваленим статутом, усі повноваження мали належати виконкому Національної федерації, до якого входить близько 15 членів.

«Але при реєстрації статуту президент федерації Ігор Делієв зробив, як кажуть програмісти, Ctrl+C – Ctrl+V, і всюди слова “виконавчий комітет” замінив просто на “президент”. І сам його зареєстрував. Тобто таким чином підробив статут, самостійно внісши до нього зміни», – наголосив Соловов.

Тоді ж представники обласних федерацій провели перевірку, яка вказала на низку ймовірних фінансових зловживань. За словами спортсменів та тренерів, тодішня генсек ФББУ і за сумісництвом – донька пана Делієва Ірина – за сфальшованими дорученнями отримала кошти замість бодібілдерів.

Після цього представники регіональних федерацій усунули Делієва від керівництва ФББУ. Але незабаром підприємлива родина повернулась до організації, вигравши адміністративний процес у суді.

А от опоненти Делієвих у ФББУ не затримались: їх або планомірно усунули, або змусили піти.

Як стверджує президент Чернівецької обласної федерації бодібілдингу та фітнесу ФББУ Ігор Янчук, рішення щодо його звільнення Ігор Делієв ухвалив одноосібно, що є грубим порушенням.

Понад те, на початку 2021 року у спортивній спільності знов упочали з’являтися повідомлення про те, що бодібілдери не отримали грошову винагороду за призові місця на міжнародних чемпіонатах, здобутих у 2020-му. Згодом було оприлюднено списки спортсменів, які мали отримати кошти від держави у 2019-2021 роках.

Своєю чергою, представники ВГО «Стоп корупції» звернулися до правоохоронних органів за фактами ймовірних зловживань з боку Ігоря та Ірини Делієвих. У поліції дослідили інформацію та внесли відповідні дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Наразі триває розслідування у рамках кримінального провадження.

Comments
Загрузка ...
ru_RUРусский