НААН: У майбутньому Україна може отримувати до 100 млн тонн зерна валового збору

0 239

У середу, 8 вересня, у Білоцерківському районі, що на Київщині, відбулося виїзне засідання Президії НААН України. Захід зібрав членів президії НААН, директорів установ, керівників профільних регіональних департаментів та провідних вчених.

Об этом передает from-ua.com со ссылкой на сайт НААН України.

Як стало відомо, науковці обговорили інноваційні підходи при селекції високопродуктивних гібридів кукурудзи, а також відвідали демонстраційний полігон та розсадник випробування гібридів кукурудзи.

Гадзало

«На дослідних ділянках висіяні 94 гібриди кукурудзи, з них близько 60 – розробки науковців з Дніпровського інституту. Ми зібрали тут учених, виробничників, в тому числі представників іноземних агрокомпаній, які працюють на ринку кукурудзи в Україні, і бачимо, як селекція рухається в напрямку стійкості сортів до спеки, посухи, хвороб і шкідників, – зазначив президент НААНУ Ярослав Гадзало.

Він зауважив, що головним критерієм селекції наразі є продуктивність сортів. Так, багато гібридів дають вже по 14-16 тонн сухого зерна з гектара. А окремі сорти, які наразі проходять випробування у Держсортслужбі, навіть до 18-20 тонн.

Гадзало

«Близько 70% зернових в Україні є результатом селекції НААН. Завдяки плідній селекційній роботі, державі вдається кожні 20 років подвоїти обсяги врожаїв. З урахуванням останніх тенденцій продуктивності, у найближчій перспективі Україна може отримати вже не 80 млн тонн валового збору, а вже близько 90 чи навіть 100 млн тонн», – підкреслив Ярослав Гадзало.

кукурудза

Як зазначено, за останні 10 років науковці, що працюють в установах НААН, селекціонували понад пів тисячі сортів і гібридів зернових культур.

Попри наявні проблеми з бюджетним і приватним фінансуванням, Національна академія аграрних наук України має заслужений авторитет у галузі селекції на міжнародному рівні. Розроблені науковцями НААН гібриди широко представлені у світі, а насіння постачають на експорт до багатьох країн Європи та колишнього СНД.

У НААН кажуть, що роблять акцент на розвитку соргових культур, які можна вирощувати в посушливих умовах степової зони. Ці культури забезпечують врожайність на рівні 10 тонн, а цукрові сорти можна використовувати у харчовій промисловості для виробництва спирту.

У найближчій перспективі керівництво НААН має на меті подальше просування продуктів селекції на світові ринки, розвиток нових напрямків і збереження вже напрацьованих лідерських позицій.

Comments
Загрузка ...
ru_RUРусский
ukУкраїнська ru_RUРусский