Під крилом «Батьківщини»: як нардеп Дубіль став захисником московського патріархату в Україні

0 219

Війна війною, а агенту Кремля – патріарху московському Кірілу треба ж на щось жити. Схоже, що такої думки притримується народний депутат України від «Батьківщини» Валерій Дубіль. Політик “засвітився” не лише на скандальній Хресній ході, але й в цікавій компанії проросійських колег.

Про активне та беззаперечне лобіювання інтересів московської церки українським нардепом пише «Апостроф».

З початком повномасштабного російського вторгнення стало очевидним, що українська православна церква московського патріархату є одним з інструментів, який використовував Кремль при підготовці до війни. Не випадково серед УПЦ (МП) з’явилися колаборанти, наприклад, митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей. А патріарх московський Кіріл, якому УПЦ (МП) продовжує підпорядковуватись, особисто благословив знищення України та вбивство її громадян.

Після цього значна частина єпархій УПЦ (МП), тобто найбільших структурних об’єднань її храмів і громад, наразі хоч і не перейшли до помісної Православної церкви України, проте перестали поминати московського патріарха на богослужіннях.

Крім того, люди самі об’єднувалися проти московського патріархату. Зокрема, так сталося на Прилуччині. Тут, у смт. Линовиця на загальних зборах громади було ухвалене рішення про перехід московської церкви до Православної церкви України. А у Прилуках, жителі міста, через механізм петицій, вимагали від міського голови і депутатів заборонити діяльність московського патріархату. Відповідна петиція за декілька днів одразу набрала необхідну кількість голосів. Однак, в ситуацію втрутився народний депутат від “Батьківщини” Валерій Дубіль, який є відомим поборником московського патріархату І питання так і не зрушилося з місця.

Валерій Дубіль у своєму Фейсбуці залюбки публікує фото настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла, відомого у народі на псевдо “Паша-Мерседес”.

До речі, нещодавно митрополит Павло втрапив у черговий скандал: у мережі з’явився запис розмови, де голос, схожий на голос настоятеля Києво-Печерської Лаври, відчитує монаха за те, що той виступає проти путіна і його загарбницької політики. Втім, такий захист Павлом путіна річ не дивна, адже митрополит завжди чекає на путіна та радіє зустрічі із ним.

Але повернемося до Валерія Дубіля, який не пасе крайніх, коли йдеться про лобіювання московського патріархату та інтересів росії. Саме Дубіль, в інтересах російської православної церкви,тиснув на благодійника, який збудував новий храм в селі Красний Колядин на Чернігівщині. Завершилася ця історія тим, що благодійник побудував цей храм на прохання громади, однак Дубіль завів у нього московський патріархат.

Також Дубіль активно відвідував усі великі заходи московського патріархату в Україні. Зокрема, хресний хід. Тут він опинився в компанії проросійського політика Євгена Мураєва.

дубіль та мураєв
Дубіль та Мураєв

Самого Дубіля, схоже, не турбує, що йде війна, а московський патріархат, інтереси якого він лобіює, вбиває українців та знищує країну. Але представникам росії на Чернігівщині можна бути спокійним, Валерій Дубіль не дасть закрити московську церкву. Тож варто і “Батьківщині”, в лавах якої перебуває Дубіль, і компетентним правоохоронним органам звернути увагу на активного поборника та захисника московської церкви.

 

Comments
Загрузка ...
ru_RUРусский