Поліція нагадує як не потрапити на інтернет-афери під час війни

0 25

Шахраї не полишають можливостей обманювати українців навіть під час воєнних дій, тому вигадують нові способи та сценарії афер. Для того, щоб шахрайських спроб ошукати громадян було якомога менше, працівники запорізької кіберполіції надали запоріжцям основні рекомендації.

Аферисти постійно вигадують нові схеми, розраховуючи на готовність довірливих людей віддати останні кошти, аби допомогти не тільки своїм рідним та близьким, але й військовослужбовцям. 

Запорізька кіберполіція надає роз’яснення, як зловмисники діють під час війни та як не попастися на гачок інтернет-авантюристів.

Отже, найпоширеніший спосіб шахрайства – це прохання про передоплату послуг, пов’язаних з евакуаційними перевезеннями та доставкою гумвантажу. Шахраї просять у громадян передплату на картку, однак взятих на себе зобов’язань не виконують і просто зникають.

Ще один відомий спосіб незаконного збагачення – це розроблені фейкові оголошення про збір коштів на лікування дітей чи допомогу нібито постраждалим від агресії рф. Для цього шахраї навіть підставляють реальні фото травмованих людей, проте які в реальності вже втратили свою актуальність.

Інтернет-жебрацтво – також на сьогодні досить актуальна схема. Шахраї створюють фішингові сайти з відкритими розрахунками для збору коштів військовослужбовцям Збройних сил України. Особливо небезпечними на таких сайтах є «прямі» посилання, завдяки яким зловмисник прагнуть розсекретити паролі, карткові реквізити та персональні дані.

Щоб не потрапити на гачок аферистів, працівники кіберполіції вкотре закликають громадян бути обачливими та допомагати армії та українцям, постраждалим від російської агресії, тільки за надійними джерелами. 

Напомним: У Запоріжжі  поліція викрила жінку у шахрайських діях під егідою допомоги громадянам на тимчасово окупованих територіях 

Отдел коммуникации полиции Запорожской области

 

Comments
Загрузка ...
ru_RUРусский