Рейдерство по-одеськи: ДТЕК Ахметова звинуватили у привласненні приватної електропідстанції

0 562

В Одесі розгорається гучний скандал навколо структури Ріната Ахметова. Державний реєстратор виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області Олексій Фомін своїм рішенням перереєстрував право власності приватної електропідстанції за адресою вул. Дерибасівська, 25 на «ДТЕК Одеські електромережі».

Як стало відомо нашій редакції, влітку 2021 року невстановлені особи здійснили рейдерське захоплення майна одеської компанії «Мрія». Йдеться про електропідстанцію, яка була побудована та введена в експлуатацію ще в 2011 році для постачання електроенергії до готельних комплексів на замовлення «Мрії». Зокрема, про це йдеться в акті робочої комісії щодо прийняття в експлуатацію закінчених будівель.

До моменту неправомірної перереєстрації зазначеної трансформаторної підстанції між ТОВ «Мрія» та «ДТЕК Одеські електромережі» був чинний з 2016 року договір про постачання електричної енергії з урахуванням дозволених потужностей трансформаторної підстанції, що належала компанії. У серпні 2021 року група невстановлених осіб підробляє документи, підписи, печатки та подає від імені директора компанії відомості, на підставі яких ДТЕК розірвала договір про постачання електричної енергії. Внаслідок цих дій за участю «чорного» реєстратора та недобросовісних адвокатів захоплене рейдерами майно було передано «ДТЕК Одеські електромережі».

Фактично, монополіст Ахметова став скупником краденого?

За цим фактом керівництво компанії звернулося до правоохоронних органів. Наразі проводитися досудове слідство за кримінальним провадженням №42021163030000088.

За нашою інформацією, після виявлення незаконної реєстрації трансформаторної підстанції за ДТЕКом, до правоохоронних органів також звернулося і керівництво КП «Бюро технічної інвентаризації» Одеської міської ради. Оскільки під час зазначеної незаконної реєстрації трансформаторної підстанції «чорний» реєстратор використав документ, нібито виданий КП «Бюро технічної інвентаризації» Одеської міської ради. Проте останні це спростували, надаючи відповідь на адвокатський запит представників ТОВ «Мрія». Що підтверджує факт проведених махінацій.

У зв’язку з відвертим рейдерством майна товариства, його представники звернулися до Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції України зі скаргою щодо неправомірних дій державного реєстратора.

Таким чином, 10 лютого 2022 року в Офісі протидії рейдерству відбудеться засідання центральної Колегії Міністерства юстиції України з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції.

Розглядатиметься скарга ТОВ «Мрія» від 14 грудня 2021 року. Законні власники електропідстанції сподіваються на справедливе рішення у справі, вони ошелешені зухвалою рейдерською атакою з боку ахметівського гіганта. Вони також розраховують, що «чорного» реєстратора Фоміна позбавлять права доступу до Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Додамо, що ТОВ «Мрія» зверталося з листом-застереженням до одеської ДТЕК. У ньому містилася інформація щодо неправомірних дій третіх осіб із метою рейдерського захоплення належного ТОВ «Мрія» майна. Зокрема, законно наданих дозволених потужностей, розмір яких сягає 3800 кВт, шляхом підроблення документів, підписів, печаток та інших неправомірних дій. А також щодо можливості подання від імені директора ТОВ «Мрія» підроблених документів для розірвання договору N209 про надання розподілу електроенергії від 1 січня 2019 року. Утім, у самому «ДТЕК Одеські електромережі» лист проігнорували.

Варто зазначити, що через численні прогалини у законодавчій системі України реєстратори наділені повноваженнями змінювати власників та орендарів земельних ділянок навіть без відома законних представників. Таким чином, у державі набули поширення «чорні» реєстратори, які, одержуючи певну винагороду за свої послуги, допомагають рейдерам.

Comments
Загрузка ...
ru_RUРусский