У Жовтих Водах – неспокійно: працівники тютюнової фабрики мітингують проти блокування підприємства силовиками

У Жовтих Водах працівники тютюнової фабрики протестують проти блокування підприємства
0 80

«Дайте нам працювати», «Залиште нас у спокої», «Пустіть в укриття»: у Жовтих Водах неспокійно – містяни пікетували будівлю місцевої тютюнової фабрики через незгоду з діями правоохоронців. Люди вимагають допустити їх на робочі місця та у бомбосховище, заблоковані через проведення обшуків з боку СБУ.

Тютюнова фабрика United Tobacco – підприємство, розташоване в м. Жовті Води, Дніпропетровської області, один з ключових гравців тютюнового ринку, що випускає сигарети під брендами PULL та Marshall. На підприємстві працюють понад 500 осіб.

Кореспонденту «Вибору» вдалося поспілкуватись із начальником юридичного відділу ТОВ «Юнайтед Табако» Ганною Красіщевою, яка розповіла, що у п’ятницю, 26 серпня декілька десятків озброєних співробітників Служби безпеки прибули на територію фабрики для проведення слідчих дій.

Начальник юридичного відділу ТОВ “Юнайтед Табако” Ганна Красіщева

Підставою стала відповідна ухвала Красногвардійського райсуду м. Дніпра, щоправда в ній указана зовсім інша компанія – ТОВ «Торговий Дім Юнайтед Табако», що займається дистрибуцією цигарок.

«В ухвалі було вказано інше підприємство, з зовсім іншим кодом ЄДРПОУ. Однак були зазначені кадастрові номери земельних ділянок, на яких розташоване ТОВ «Юнайтед Табако». Ми надали їм добровільний доступ до приміщення, щоб вони зайшли і пересвідчилися, що на даних ділянках відсутнє підприємство, про яке йдеться в ухвалі.

Але вони зайшли на територію й почали описувати обладнання та сировину, що знаходиться тут на законних підставах, хочуть демонтувати й вивезти техніку – 7 виробничих ліній, що займають площу 9 тисяч кв. м. На яких підставах – невідомо», – зазначила представниця компанії.

При цьому силовики вже протягом двох діб не допускають працівників підприємства всередину.

Підприємство заблоковане співробітниками СБУ, які проводять обшук на території

Заблокованими виявились не лише робочі місця, а й бомбосховище, що слугує мешканцям міста укриттям під час повітряних тривог, які на прифронтовій Дніпропетровщині оголошують декілька разів на добу.

Таке ставлення спричинило хвилю громадського обурення і призвело до масової акції протесту. Робітники фабрики та їхні сім’ї вийшли під стіни будівлі з плакатами й скандували: «Пустіть в укриття!», «Поверніть нам роботу!»  та «Ганьба!». Однак співробітники СБУ, які зачинились у приміщенні фабрики з невідомою метою, їхні заклики проігнорували.

Через блокування фабрики містяни не можуть потрапити у бомбосховище під час повітряної тривоги

Крім того, правоохоронці відмовились надати коментарі для преси й громадськості та, за словами представників компанії, не фіксують на відеокамери процес проведення слідчих дій.

Зауважимо, згідно з ухвалою Красногвардійського райсуду м. Дніпра, було задоволено клопотання слідчих СБУ про проведення обшуків іншого підприємства – ТОВ «Торговий Дім Юнайтед Табако». Ця компанія займається оптовою реалізацією тютюнових виробів і фігурує у кримінальному провадженні про фінансування тероризму.

Цікаво, що провадження за гучною статтею про фінансування дій з повалення конституційного ладу або захоплення державної влади було порушено за заявою мешканця Кривого Рогу, якому не сподобався… смак цигарок. Спочатку правоохоронці розслідували нібито контрафактну діяльність, але згодом справу перекваліфікували. Йдеться імовірно про незаконне постачання цигарок до ОРДЛО.

Натомість у ТОВ «Юнайтед Табако» будь-які закиди в свій бік спростовують і зазначають, що дії правоохоронців не мають жодного правового сенсу.

Comments
Загрузка ...
ru_RUРусский