«Слуга народу» Чорноморов допомагає рейдерам розкрадати землі НААН, – ЗМІ

0 530

Нардепу «Слуги народу» Артему Чорноморову закидають спроби лобіювання інтересів агрорейдерів і тиску на Національну академію аграрних наук України. Депутат ініціював створення ТСК з розслідування корупції на держпідприємствах НААН, ймовірними результатами діяльності якої стане заміна чинних керівників на «зручних» людей.

У НААН повідомили про численні випадки «віджиму» земель Академії у різних регіонах. Зокрема, у Чабанах під Києвом на колишньому науковому полігоні звели житлову багатоповерхівку. А численні звернення академіків до різних інстанцій виявилися марними.

Інформація про спроби захоплення наукових земель надходить також з Одещини, Миколаївщини, Запорізької та Чернігівської областей.

У ЗМІ припускають, що інтереси агрорейдерів за допомогою адмінресурсу лобіюють на найвищому рівні. Зокрема, головною метою створення ТСК під гаслом боротьби з корупцією може бути спроба замінити чинних «незручних» керівників держпідприємств НААН на «своїх» людей.

Нагадаємо, до парламентської слідчої комісії увійшли 9 представників однієї політсили («Слуга народу»), а також Михайло Папієв з ОПЗЖ та Антон Кіссе з фракції «За майбутнє».

Ініціатором створення ТСК став нардеп Артем Чорноморов, прізвище якого пов’язують із агромільярдером Юрієм Кормишкіним. Останній «засвітився» у кількох гучних земельних скандалах на Миколаївщині.

НААН України – важливий науковий центр, який забезпечує вітчизняний агропромисловий комплекс насінням елітних культур. В систему Академії входять понад 200 дослідних господарств та підприємств по всій Україні. Відтак масштабне й цинічне агрорейдерство може підірвати економічний розвиток аграрної галузі та створити загрозу продовольчій безпеці України.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська