Суддя Зуєв позбавив столичних інвесторів можливості заселитись у власні квартири

Суддя Віталій Зуєв з Касаційно-господарського суду заблокував можливість заселення інвесторів у готові квартири
0 13

Ані грошей, ані житла: кияни, що вкладали кошти в новобудову, нарешті дочекались здачі об’єкту в експлуатацію, але попри це залишаються безхатьками. Суддя Верховного суду Віталій Зуєв з колегії Касаційно-господарського судду своїм рішенням позбавив тисячі вкладників ЖК “Варшавський” можливості заселитись у готові квартири.

Як з’ясували журналісти проєкту “СтопКор”, цей служитель Феміди своїм вердиктом фактично анулював ухвалені раніше рішення його колег з Північного апеляційного господарського та Київського господарського судів, які дозволили інвесторам ЖК “Варшавський” заселятись у будинки.

Мовиться про винесене Зуєвим рішення у справі № 910/7966/21, яким було скасовано попередню постанову Північного апеляційного господарського суду від 07.12.2021 та рішення Господарського суду міста Києва від 28.07.2021 у справі №910/7966/21.

Сам суддя фактично відмовився надати будь-яке аргументоване пояснення таким діям: “Оскільки справа точно не вирішена і виходить за межі суддівськой етикі бангаловських принципів коментування цього рішення. Крім того, подібні справи розглядаються іншими суддями і я не хочу, щоб мої коментарі були розцінені як судами інших інстанцій, так і моїми колегами, як якась форма тиску на них – форма впливу”.

За наявною інформацією, свою суддівську кар’єру Віталій Анатолійович розпочав у травні 2019 року, коли Вища рада правосуддя розглядала кандидатів до Касаційного цивільного та господарського суду у складі Верховного Суду. Однак, вже під час первинного оцінювання, у членів Комісії виникло багато питань щодо декларацій судді, а саме до повноти інформації у них.

Як повідомляють автори матеріалу, його прізвище фігурує в переліку 81 суддів Верховного Суду, щодо яких Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у квітні 2021 рок розпочало повну перевірку декларацій.

Громрада доброчесності тоді не надала своїх висновків щодо кандидата, а от НАЗК виявило деякі цікаві моменти у його майновій декларації. У документі зазначено, що автомобіль належить спільно кандидату та його дружині. Проте в реєстраційних документах органів поліції 100-відсотковим власником авто зазначений саме Віталій Анатолійович.

На думку самого Зуєва, цей нюанс не є суттєвим: “Це майно було набуте у шлюбі, і відповідно до норм Сімейного та Цивільного кодексів, вважається спільною сумісною власністю подружжя“, – пояснює суддя.

Крім того, у Комісії виникли питання з приводу кількох автомобілів: один з них, відповідно до реєстраційних даних, належить Зуєву Віталію Анатолійовичу, однак сам кандидат запевняє, що такого автомобіля не має.

Та чи справедливо, що особам із сумнівним бекграундом дозволяють і надалі судити українців? І що робити тисячам киян, які під час війни не можуть заселитись у власні домівки? Питання наразі залишається відкритим, але ми обов’язково повернемось до цієї теми у наступних матеріалах“, – резюмують розслідувачі.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська