Топменеджери агрокомпанії Іndigo відвідали НААН України: обговорили розвиток вуглецевого землеробства

0 302

Уперше після візиту Президента Зеленського до Сполучених Штатів Америки представники великого американського агробізнесу відвідали Україну: гості з корпорації Іndigo стали учасниками круглого столу «Розвиток вуглецевого землеробства в Україні», що відбувся 7 вересня ввечері у Президії НААН України. У заході також взяли участь провідні українські науковці, народні депутати, представники агрокомпаній тощо.

Учасники обмінялися баченням майбутнього сільськогосподарської науки та техніки в України. Значну увагу приділили можливостям розвитку практики кліматично орієнтованого сільського господарства в Україні та досягнення цілей Європейської зеленої угоди. Зокрема, обговорили вуглецеве сільське господарство та інші, орієнтовані на клімат розумні технології у рослинництві й агросекторі.

У рамках зустрічі команда Indigo Agriculture Europe у складі керівника в Європі Георга Гереса, керівника відділу адвокації, зв’язків та маркетингу в Європі Марка Тіттерінгтона та комерційного директора в Україні Євгена Саніна презентувала програму кліматично орієнтованого сільського господарства та Biological-програму.

Пан Герес наголосив, що компанія фокусується на трьох ключових завданнях: збільшенні дохідності фермерів, підвищенні стійкості сільського господарства та збереженні здоров’я споживачів. Наразі вуглецева програма вже була імплементована у США й проходить випробування в європейських країнах.

Своєю чергою, президент НААН України Ярослав Гадзало висвітлив ключові напрямки роботи наукової установи, і зауважив, що близько 60% всієї рослинницької продукції, що виробляється в Україні, є результатом селекції НААН.

“Наші програми охоплюють різні напрямки: починаючи від систем обробітку ґрунту з метою збереження його родючості, у тому числі й через вуглецеве землеробство, екологічного використання води, селекції насіння, і закінчуючи діагностикою, профілактикою й лікуванням сільськогосподарських тварин та виробництвом відповідних препаратів. Ми також займаємося розвитком нових технологій для сільського господарства, нових систем та обладнання. І саме це дає можливість нашій державі практично кожних 20 років подвоювати валове виробництво зерна”, — зазначив пан Ярослав.

У заході також узяли участь представники однієї з провідних агрокомпаній України – ІМК. Операційний директор підприємства Олександр Вержиховський повідомив, що у компанії наразі розглядають можливість співпраці з Indigo Agriculture у рамках програми утримання вуглецю в ґрунті. Таким чином, ІМК може стати першою серед вітчизняних сільськогосподарських компаній, хто впровадить цю програму в Україні.

Міжнародний координатор Delshunt Group і посол Фонду з Цілей стійкого розвитку ООН Крістіна Катракіс підкреслила, що співпраця між українськими науковцями й підприємцями та їхніми іноземними колегами відкриє для України нові можливості не лише з позиції нових технологій, але й з точки зору можливого припливу інвестицій, економічного зростання та підтримки нашої країни на світовій арені.

За підсумками круглого столу Георг Герес та Ярослав Гадзало від імені своїх організацій підписали Меморандум розуміння без зобов’язань про потенційне співробітництво.

НААН України та Indigo Agriculture Europe домовилися вивчити потенційний розвиток та реалізацію можливих майбутніх спільних проєктів, дослідити можливості для залучення партнерів, надавати взаємну організаційно-методичну допомогу та сприяти розвитку організаційного й інформаційного середовища для впровадження нових методів і технологій в аграрній галузі.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська
ru_RUРусский ukУкраїнська