В “УЗ” розглядають можливість будівництва залізничної гілки до курорту Буковель

0 99

В “Укрзалізниці” вивчають можливість будівництва нової залізничної гілки, яка буде вести до гірськолижного курорту Буковель.

Про це в коментарі ЦТС повідомив директор філії “Пасажирська компанія” УЗ Олександр Перцовський.

Одним з розглянутих варіантів є продовження залізниці від залізничної станції Татарів безпосередньо до курорту.

“Поки що це на рівні попереднього технічного обґрунтування. Вивчається, які траси можна прокласти, тому що рельєф там непростий, уздовж річки, точно необхідно буде будувати тунелі. Тобто ми говоримо про істотні інвестиції. До речі, є зацікавлені в цьому приватні інвестори”, – повідомив Перцовський.

На питання, в яку суму може обійтися проект, топ-менеджер УЗ відповів, що інвестиції будуть починатися від 1 млрд грн.

“Щоб говорити про бюджет, повинні бути проведені геологічні, геодезичні дослідження, з урахуванням всіх природоохоронних норм. Все це може в рази змінити суму”, – зазначив він.

Що стосується термінів будівництва, то на нього піде не менше одного року з моменту прийняття рішення. На тривалість проекту в тому числі вплине те, чи буде дана ділянка електрифікована.

Що стосується найближчого часу, найбільш реалістичним сценарієм Перцовський називає поліпшення інфраструктури існуючих прилеглих ж / д станцій.

Зокрема, протягом найближчого року він анонсував рішення стосовно комплексу робіт на станції Татарів: поліпшення вокзального комплексу, будівництво стоянки для автобусів, якими туристи добиратимуться безпосередньо до курорту, подовження і розширення платформи.

“Необхідно подовжити платформу, тому що по невеликих гірських станціях є обмеження по кількості вагонів, які вони можуть приймати, не кажучи вже про те, що там вузький перон, який буде незручний для людей зі спортивним спорядженням”, – уточнив Перцовський.

“У найближчі рік-два ми попрацюємо над поліпшенням інфраструктури станцій (Татарів, Ясіня), щоб перетворити їх в пересадочні хаби, звідки туристи будуть відправлятися безпосередньо на довколишні курорти (замість того, щоб їхати кілька годин з Івано-Франківська). В цілому є бачення того, що до туристичних місць потрібно добиратися потягом. Є багато світових прикладів, де лижні курорти інтегровані з залізницею “, – підсумував глава” Пасажирської компанії “УЗ.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська