В Запорізькій області правопорядок у курортній зоні будуть забезпечувати більше 200 поліцейських

0 191

За ініціативою очільника поліції області Миколи Лушпієнка, в Кирилівці організовано зустрічі керівників від влади,  очільників правоохоронних відомств з жителями місцевої громади, підприємцями та представниками ЗМІ. На меті заходу було обговорення підготовки до курортного сезону 2021 і забезпечення комфортного та безпечного відпочинку громадян.

Участь в обговоренні  взяли керівники Запорізької обласної прокуратури Віктор Приходько та Управління СБУ в Запорізькій області Борис Безрукий, а також Голови Мелітопольської районної і Кирилівської селищної ради  Ігор Судаков та Іван Малєєв.  

Звертаючись до присутніх, Ігор Судаков зазначив, що перед стартом курортного сезону, посадовці від влади та правоохоронці повинні напрацювати чіткі плани взаємодії, оновити плани оповіщення один одного, щоб у період масового літнього відпочинку, злагоджено реагувати на різні ситуації і порушення.  Крім цього, Ігор Судаков наголосив: «Сьогодні ми перебуваємо в умовах пандемії. Тому  необхідно забезпечити виконання всіх протиепідемічних норм, які є в нас сьогодні. У районній державній адміністрації створена комісія щодо підготовки до оздоровчого сезону. Ми будемо перевіряти і контролювати як підготовку, так і проходження сезону».

У своїй промові керівник обласної поліції Микола Лушпієнко нагадав жителям Кирилівської громади та підприємцям про ситуацію навколо місцевого бізнесу, яка раніше мала місце. Від осіб певної категорії страждали всі підприємці. «Як очільник поліції області я намагався зробити, щоб у 2020 році бізнес і люди, які працюють у бізнесі,  не відчували тиску не від кого», – зазначив начальник главку поліції.

Він також навів кілька даних з  курортного сезону у 2020 році. «В минулому році по регіону – 4 кримінальні провадження з затриманими особами, які вчинили злочини, передбачені  ч.1 ст. 263 Кримінального кодексу України – це незаконне володіння вогнепальною зброєю. Ви знаєте, що тут були певні «розборки», стрільба. Ми встановили винних осіб і вони притягуються до відповідальності», – розповів Микола Лушпієнко. Також за літній період 2020 поліцейськими складено більше 1400 протоколів різного напрямку:  за порушення правил торгівлі – 170 протоколів; за порушення господарської діяльності близько 60,  за дрібне хуліганство – 30 та  14 протоколів складено у курортній зоні за фактами домашнього насильства.

Начальник Головного управління поліції повідомив, що в період літнього сезону 2021 року для охорони правопорядку у курортній зоні буде залучено понад 200 працівників поліції з інших територіальних підрозділів Запорізької області і 13 працівників патрульної поліції з Києва, які прибудуть зі своїм транспортом та оснащенням.

Також Микола Лушпієнко запросив присутніх до активного обговорення: «Тому ми тут зібралися, якщо є заперечення, якщо є рекомендації, якщо є зауваження, будь-ласка, я хотів би почути для того, щоб ми опрацювали спільно з вами і я прийняв відповідне управлінське рішення, як очільник поліції щодо кількості особового складу для забезпечення порядку.  Ми також зробимо акцент на  професійну  якість тих, хто тут буде нести службу. Намагались відібрати кращих працівників,  які є на сьогоднішній день».

Мелітопольський журналіст, звертаючись до керівника ГУНП, підняв актуальні питання щодо неналежного, на його думку, реагування поліції на факти незаконної торгівлі продуктами харчування, діяльності нелегальних заправок та ситуацію з наркозакладками. 

На всі питання Микола Лушпієнко відповів з професійної точки зору, а також наголосив, що порушенням з боку поліцейських, які можливо мають місце, буде надана правова оцінка в рамках службового розслідування.

Крім того, він запропонував як представникам ЗМІ, так і громадськості долучатися до спільних рейдів по профілактиці та протидії розповсюдження наркотичних засобів. 

Також начальник поліції області закликав засоби масової інформації проводити широку роз’яснювальну роботу щодо необхідності дотримання протиепідемічних заходів та карантинних обмежень.

Наприкінці зустрічі, начальник ГУНП наголосив, що найголовніше завдання працівників поліції, які будуть охороняти правопорядок в курортній зоні, це профілактика: «Профілактика, в першу чергу профілактика! Попередження людей, адміністрації розважальних закладів.  Якщо є  протиепідемічні вимоги, вони повинні виконуватися. Спільними зусиллями, через призму надання вами сервісних послуг і на проживання, і на харчування, і на відповідні розважальні заходи, ми повинні організувати безпечний і спокійний  відпочинок людей, які приїхали на оздоровлення».

Відділ комунікації поліції Запорізької області

 

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська