З лави підсудних – у «добробат»: кримінальник “Віха” торгує західною зброєю під прикриттям ТрО

Кримінальний авторитет "Віха" налагодив незаконний продаж зброї
0 1 551

Кому війна, а кому – вікно можливостей. Кримінальний авторитет Журавель на прізвисько «Віха», відомий як ідеолог «бійні перевізників» у Броварах, попри відкриту справу, досі гуляє на волі. А з початком вторгнення рф влився до лав місцевої ТрО й під прикриттям «добробату» налагодив незаконну схему продажу західної зброї.

Віктор Журавель, відомий у кримінальних колах під прізвиськом «Віха» як «смотрящий» за «зеками» Київщини, Житомирщини і Донеччини, понад 15 років провів у виправних установах за скоєння тяжких насильницьких злочинів. Він мав би вчергове сісти за ґрати за бандитизм та організацію збройного конфлікту в Броварах ще два роки тому, але дивним чином викрутився, вийшов під заставу й продовжує насолоджуватися свободою.

Ба більше, організоване злочинне угрупування Журавля продовжило своє існування та кошмарить підприємців у Броварах. Крім того, підлеглі «Віхи» займаються розбоєм, пограбуванням і підпрацьовують «тітушками» на замовлення.  А сам авторитет практично взяв під особистий контроль територіальну оборону міста, повідомляє видання «Цензор».

Зі слів інсайдерів, 47-річний Віктор Журавель долучився до новоствореного броварського «добробату» з перших днів війни, і нині, під ширмою діяльності в територіальній обороні, налагодив схему постачання кримінальним угрупуванням західної зброї, яку європейські партнери надають для потреб української армії.

Нагадаємо, у травні 2020 року броварські маршрутники замовили Журавлю вирішення питання з ліквідацією конкурентів з Вінниці, з якими не могли поділити ринок пасажирських перевезень до Києва.

Стрілянина за участі близько 100 осіб набула такого розголосу, що тодішній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пообіцяв, що сам наздожене й посадить усіх причетних. Однак «Віха» вже незабаром опинився на волі 29 липня 2020 року йому пом’якшили запобіжний захід і відпустили під заставу у 630,6 тис. грн.

26 березня 2021 року прокуратура скерувала до суду  обвинувальний акт щодо 31 учасника перестрілки з Вінниччини, а 31 березня – щодо 15 фігурантів з Київщини. У Броварському міськрайонному суді справу розглядали вже принаймні тричі, останнє засідання датоване 29 листопада 2021 року. Однак прізвище Журавля в судових документах не фігурує.

Comments
Завантаження...
ukУкраїнська